Wyrok nie jest prawomocny. Sześciu osobom prokuratura zarzuciła udział w bójce, siódmemu oskarżonemu - użycie siły wobec policjanta. Wszyscy chcieli uniewinnienia i zapowiadają odwołanie się od wyroku.
24 kwietnia 2010 roku, przed legalnie zorganizowaną manifestacją, w centrum Białegostoku doszło do starcia antyfaszystów, którzy zbierali się w miejscu manifestacji, ze skinheadami, którzy także się tam pojawili. Ostatecznie, ze względów bezpieczeństwa, do manifestacji nie doszło, a policja zatrzymała blisko 130 młodych osób.
Skazani mają od 20 do 25 lat, w większości są studentami, mieszkańcami Białegostoku, Warszawy i Olsztyna. Gdy na początku procesu, składali wyjaśnienia, mówili przed sądem, że nie należą do żadnych subkultur, a na manifestacji znaleźli się, bo chcieli ją zobaczyć albo żeby zamanifestować, że są przeciwko faszyzmowi i nacjonalizmowi. Zaprzeczali, by brali udział w bójce.
aj