Marek Jurek: nie chcemy eurowaluty w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2011 15:05
Lider Prawicy Rzeczypospolitej uważa, że największe partie polityczne unikają merytorycznych debat o ważnych dla Polski sprawach.
Audio
  • Nie chcemy eurowaluty w Polsce - rozmowa z M. Jurkiem
Marek Jurek: nie chcemy eurowaluty w Polsce
Foto: Wojciech Kusiński/ PR

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu mówił, że przykładem tego jest unikanie tematu wstąpienia naszego kraju do strefy euro. Zdaniem Marka Jurka, rząd powinien otwarcie powiedzieć, że Polska nie przyjmie wspólnej europejskiej waluty. Polityk zwrócił uwagę, że jest to jedyne racjonalne rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacji kryzysu strefy euro.

Marek Jurek poinformował, że listy kandydatów Komitetu Wyborczego Prawica są w trakcie rejestracji. Dodał, że skupia on wiele środowisk konserwatywnych, a jego wybór sprawi, iż w Sejmie znajdzie się "siła polityczna na prawo od centrum".

Zdaniem Marka Jurka, PSL nie powinno ograniczać swojej roli do satelity Platformy Obywatelskiej. Polityk mówił też, że PiS prowadzi politykę samoizolacji i nie będzie w stanie zbudować samodzielnego rządu.

- Dlatego wejście do Sejmu konserwatystów z Komitetu Prawica pozwoli utworzyć koalicję, która będzie w stanie realnie zmienić układ sił politycznych w parlamencie - mówił w Sygnałach Dnia Jurek.

aj

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jurek chce zdobyć milion głosów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 16:09
- Polska opinia chrześcijańska musi mieć swoją reprezentację i chcemy to Polakom dać. To jest elementarny wymóg równowagi społecznej - mówi lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosowanie powszechne zastąpił powszechny sondaż

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 09:18
Marek Jurek (Prawica RP): Trzeba zmienić prawo wyborcze, bo obecny mechanizm jest głęboko demoralizujący.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawica, UPR i... PJN? "Niewykulczone"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 11:15
Lider partii Prawica Rzeczpospolitej Marek Jurek nie wyklucza zawarcia porozumienia z partią Polska Jest Najważniejsza przed wyborami parlamentarnymi.
rozwiń zwiń