X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Skrzydło TU-154M nie mogło się złamać o brzozę"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 18:26
Eksperci współpracujący z parlamentarnym zespołem smoleńskim dowodzą, że skrzydło samolotu TU-154 M nie mogło się złamać od uderzenia w brzozę.
Audio
  • Prof. Wiesław Binienda: samolot musiał ściąć brzozę, a nie brzoza jego skrzydło
Skrzydło TU-154M nie mogło się złamać o brzozę
Foto: Wikipedia

Podczas posiedzenia zespołu eksperci pracujący w USA za pomocą telemostu komunikowali się z posłami PiS i zaprezentowali swoje badania.

Profesor Wiesław Binienda z Uniwersystetu w Ohio, który był członkiem zespołu badającego katastrofę wahadłowca "Columbia" w 2003 roku, zaapelował do polskich naukowców by odnieśli się do jego analiz.

"Dane poddane korekcjom"

Fizyk, profesor Kazimierz Nowaczyk powiedział, że w raportach MAK i komisji Jerzego Millera nie podano ani metodologii badań ani weryfikowalnych metod analizy poszczególnych etapów katastrofy. Jego zdaniem dane odczytane z instrumentów samolotu zostały poddane nieuzasadnionym korekcjom a część z nich nie została uwzględniona w końcowych wnioskach.

Kazimierz Nowaczyk uważa też, że samolot nie mógł po uderzeniu w drzewo i obróceniu się o prawie 180 stopni lecieć tak długo jako wynika to z wizualizacji przedstawionej przez komisję Jerzego Millera.
Profesor Wiesław Binienda obliczył, że skrzydło samolotu musiałoby przeciąć brzozę niezależnie od wysokości uderzenia w drzewo, orientacji samolotu oraz odległości miejsca zderzenia od końca skrzydła.

"Co rzeczywiście stało się pod Smoleńskiem?"

Po wysłuchaniu prezentacji Antoni Macierewicz powiedział, że raport MAK jest fałszywy i raport Jerzego Millera jest fałszywy a zespół musi dalej szukać prawdy.

Ekspertyzy profesora Biniendy mają tu według posła PiS przełomowe znaczenie i wynikają z nich kolejne pytania: dlaczego przez półtora roku nas okłamywano, dlaczego eksperci ministra Millera podpisali się pod fałszywym raportem i co rzeczywiście stało się nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Posuwamy się krok po kroku, analiza po analizie, eksperyment po eksperymencie - podkreślił szef zespołu smoleńskiego.

Antoni Macierewicz powiedział, że wyniki pracy zespołu amerykańskich ekspertów zostaną przekazane do prokuratury, do premiera, do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka raz do instytucji międzynarodowych, do których zespół się zwracał.

Zobacz galerię dzień na zdjęciach >>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błaszczak: MAK powtórzył swoje kłamliwe tezy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 10:27
- MAK nie przesłał do ICAO swojego raportu ponieważ uznał, że to nie był lot cywilny, co zamyka Polsce jakąkolwiek drogę odwoławczą - mówi Mariusz Błaszczak z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: wciąż nie znamy prawdy o Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 11:50
- Niezależnie od tego, jaka ona jest - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ze Starego Miasta przed Pałac Prezydencki przeszedł "marsz pamięci" w kolejną miesięcznicę.
rozwiń zwiń