Ziętek: młodzi pracują na umowach śmieciowych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 08:24
Jesteśmy za wyrównaniem szans. Ci, którzy więcej zarabiają, powinni oddawać więcej do wspólnej kasy – mówił w "Sygnałach Dnia" lider Sierpnia 80 Bogusław Ziętek.
Audio
Bogusław Ziętek
Bogusław ZiętekFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Szef Polskiej Partii Pracy i związków Sierpień 80 tłumaczył, że jego partia popiera progresywny system podatkowy, bo obciążenia dla osób biednych muszą być mniejsze. Podkreślał, że trzeba brać pod uwagę zdolność podatkową obywatela – prezesa spółki albo emeryta.

Powiedział, że jego partia nie traktuje polityki społecznej jako marnotrawstwa, a jako inwestycję w rozwój. - Z głodnych dzieci nie będzie dobrych obywateli – oznajmił. Jak zaznaczył, trzeba motywować ludzi, którzy mają trudności. System ultraliberalny nie jest jedynym rozwiązaniem w świecie – zaznaczał.

Bogusław Ziętek przyznał, że w trudnej sytuacji na rynku pracy są obecnie młodzi ludzie, zatrudniani na umowy śmieciowe (zawierane bez gwarancji kodeksu pracy). Zaznaczył, że administracja państwowa powinna w tym zakresie świecić przykładem, a tak się nie dzieje – jako przykład podał sytuację w samorządach, TVP.

Podkreślił, że w ciągu 10 lat rozprzestrzenianie się umów śmieciowych w Polsce było tak szybkie, że wyprzedziliśmy pod tym względem wszystkie kraje europejskie. W jego ocenie nie jest sprawiedliwe, że milionowe przetargi wygrywają firmy, które nie zatrudniają nikogo, tylko sekretarkę. W jego ocenie to jest nieuczciwe wobec przedsiębiorstw, które zatrudniają pracowników na stałe.

agkm

Zobacz galerię dzień na zdjęciach>>>Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Oni się kłócą, my wybieramy przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2011 16:51
Pod takim hasłem ruszają do wyborów Polska Partia Pracy - Sierpień 80 i startujący z jej list działacze Samoobrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pacjent musi mieć wpływ na służbę zdrowia"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 21:26
Działaczka Wanda Nowicka podkreśliła, że trzeba postawić na 3 główne kwestie: wydawanie pieniędzy, inwestycję w profilaktykę i wprowadzenie Dyrektywy Unijnej o transgranicznej opiece zdrowotnej.
rozwiń zwiń