X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy na Litwie oburzeni: prezydent przesadziła

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 15:55
Dalia Grybauskaite zarzuciła polskiej mniejszości brak lojalności wobec państwa, które zamieszkują. Sekretarz Związku Polaków na Litwie Edward Trusewicz uważa,że prezydent mocno przesadziła.
Audio
  • Polacy na Litwie oburzeni wypowiedzią prezydent Dali Grybauskaite - korespondencja Renaty Widtmann (IAR)
Dalia Grybauskaite
Dalia GrybauskaiteFoto: Wikipedia/Kapeskas

- Polacy na Litwie nigdy nie okazywali nielojalności względem państwa, protestują jedynie przeciwko niektórym decyzjom władz, ale przecież w demokratycznym państwie jest to rzeczą normalną"- oburza się Edward Trusewicz.

Sekretarz Związku Polaków na Litwie dodaje, że również Polska ma prawo bronić interesów swoich rodaków i że jest to zgodne z zasadami europejskimi.

"Polakom nie można zarzucać braku lojalności"

Były premier Litwy Gediminsas Kirkilas uważa, ze wypowiedź pani prezydent o rzekomym braku lojalności polskiej mniejszości względem państwa pogorszy jeszcze stosunki polsko-litewskie, które i tak są już bardzo złe.

W wywiadzie dla radia "Znad Wilii" Kirkilas powiedział, że nie widzi powodów, by zarzucać litewskim Polakom brak lojalności: "Nie uchylają się oni od służby w wojsku litewskim, ani od pracy w policji, a to, że jako mniejszość narodowa bronią swoich interesów, to jest rzecz zrozumiała" - oświadczył Kirkilas.

Prezydent Litwy w wywiadzie dla Litewskiego Radia powiedziała, min.: "Próbując skłócić Litwę i Polskę, niektórzy usiłują pominąć zasadę lojalności mniejszości narodowych wobec państwa, które dana mniejszość zamieszkuje".

Zobacz galerię dzień na zdjęciach>>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sikorski: wyprawki dla polskich dzieci na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 21:00
Pieniądze z takiej wyprawki - tysiąc złotych - mają trafić do rąk polskich uczniów w ciągu miesiąca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa: czy polska mniejszość jest nielojalna?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 18:25
Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite wyraziła wątpliwości co do lojalności litewskich Polaków. Przypomniała, że artykuł o lojalności mniejszości narodowych "jest fundamentalnym artykułem" traktatu polsko-litewskiego.
rozwiń zwiń