Nowy sondaż OBOP: Palikot na podium. Wyprzedza SLD

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 09:20
PO wygrywa, PiS zostaje drugą siłą, a Ruch Palikota plasuje się na trzecim miejscu – tak zdaniem sondażowni wyglądałby Sejm, gdyby wybory odbyły się w miniony weekend.
Janusz Palikot
Janusz PalikotFoto: PR / Wojciech Kusiński

Wciąż znaczącą siłą pozostają niezdecydowani. Jest ich aż 26 proc. spośród tysiąca badanych przez TNS OBOP wyborców.

PO ma, podobnie jak przed weekendem, 31 proc., a PiS - 21 proc.(o punkt procentowy mniej). Sondaż potwierdził mocne poparcie dla Ruchu Palikota (8 proc.), który już drugi raz w badaniu "Gazety Wyborczej" przeskoczył zarówno SLD, jak i PSL (po 6 proc.).

Symulacja podziału mandatów pokazuje, że PO wraz z PSL miałyby bezpieczną większość w przyszłym Sejmie (241 mandatów). Trzecim co do wielkości klubem byłby natomiast Ruch Palikota z 43 posłami.

''

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy Sondaż SMG/KRC: Palikot wygrywa z PSL

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 05:00
Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, PO miałaby 6 punktów przewagi nad PiS. SLD dostałoby 13 proc. głosów, a czwartą siłą w parlamencie zostałby Ruch Palikota, który wyprzedził PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż TNS OBOP: Palikot na trzecim miejscu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 08:02
Platforma wyraźnie przeważa nad PiS, a Ruch Palikota minimalnie przed SLD i PSL - to wynik pierwszego z cyklu przedwyborczych sondaży TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PO i PiS na remis, Palikot dogania SLD

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 20:00
Poparcie dla Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości zrównało się - wynika z najnowszych badań dla Polskiego Radia przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.
rozwiń zwiń