X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włoska Wikipedia do zamknięcia? Nowe prawo

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2011 06:39
Autorzy i użytkownicy włoskiej Wikipedii są zaniepokojeni perspektywą jej zamknięcia.
Audio
Komunikat ostrzegający o możliwym zamknięciu Wikipedii
Komunikat ostrzegający o możliwym zamknięciu WikipediiFoto: Fot. wikipedia.org

Doszłoby do tego, gdyby parlament przyjął rządowy projekt ustawy mającej na celu ukrócenie ujawniania podsłuchów, który zawiera także nakaz prostowania - również w Internecie - każdej informacji, którą ktokolwiek uznałby za szkodliwą dla siebie.

Komunikat pojawia się na każdej stronie włoskiej wersji wolnej encyklopedii redagowanej przez internautów nie tylko po włosku, lecz także także w kilku innych językach.

Istnieje niebezpieczeństwo, że strona, której szukasz - a która w tej chwili jest ukryta - zostanie niebawem zamknięta. Autorzy apelu wyjaśniają, że obowiązek umieszczania sprostowania informacji, którą ktokolwiek mógłby uznać za szkodliwe dla siebie pomówienie czy oszczerstwo, wynaturzy charakter wydawnictwa.

Wikipedia jest w tej chwili neutralna, ktoś chce ją zneutralizować, czytamy w jej włoskim wydaniu. Przypomina się, że obronę czci i dobrego imienia każdego obywatela zapewnia we Włoszech prawo, przewidujące karę za zniesławienie.

Na ustawie mającej na celu ukrócenie ujawniania podsłuchów zależy rządowi Silvio Berlusconiego. Tą droga bowiem do opinii publicznej dotarły wiadomości o stylu życia i upodobaniach premiera, które spotkały się z powszechnym potępieniem.

Zobacz galerię Dzień na zdjęciach >>>

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miliony obywateli na podsłuchu - rekord został pobity

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2010 15:04
Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył, że być może nawet 10 milionów obywateli jego kraju jest podsłuchiwanych. - To rekord świata - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk mediów. Chcą publikować zapisy podsłuchów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2010 09:14
Radio, TV, prasa milczą. Pomnik Dantego ma założony knebel. We Włoszech trwa 24-godzinny strajk dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 lat polskiej Wikipedii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 18:14
Polska Wolna Encyklopedia Sieciowa, bo tak brzmiała pierwsza nazwa naszej krajowej Wikipedii, ruszyła 26 września 2001 roku. Jak internetowe źródło wiedzy zmieniało się przez dekadę?
rozwiń zwiń