Ujawniono zdjęcia luksusowej willi Janukowycza

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 08:05
Kijowski tygodnik "Korrespondent" opublikował zdjęcia prywatnej rezydencji prezydenta Wiktora Janukowycza. Po raz pierwszy pokazano tak dokładnie rozmach inwestycji.
Audio
  • Opublikowano zdjęcia rezydencji Janukowycza - korespondencja Piotra Pogorzelskiego (IAR)
Ujawniono zdjęcia luksusowej willi Janukowycza
Foto: (fot. Korrespondent)

Dziennikarka tygodnika Iryna Sołomko pisze, że zwykli Ukraińcy mogą zobaczyć jedynie wysoki zielony płot, który otacza 140-hektarowy majątek. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, co jest za parkanem, to sfotografować terytorium z lotu ptaka. Tak też zrobili reporterzy „Korrespondenta”.

Zobacz galerię dzień na zdjęciach >>>

Na zdjęciach widać oczka wodne, saunę, klub sportowy, korty tenisowe, wodospad z grotą oraz tak zwany „domek klubowy”, jak określił sam Wiktor Janukowycz ogromną 5-kondygnacyjną willę, która ma jakoby służyć gościom rezydencji. Obok budowane są klub golfowy i jazdy konnej.

Prezydent, według własnych słów, ma jedynie dom o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych i prawie 2 hektary ziemi. Pozostałe 138 hektarów znajdujących się za zielonym płotem ma należeć do prywatnych właścicieli.

Iryna Sołomko stawia zatem pytanie na jakiej podstawie terytorium jest ochraniane przez państwowe służby. Dziennikarka „Korrespondenta” zwraca także uwagę, że teren oficjalnie należący do Wiktora Janukowycza jest ogrodzony jedynie niewielkim płotem od reszty terytorium. Nie wiadomo także, skąd człowiek pracujący całe życie na państwowych stanowiskach ma pieniądze na takie inwestycje.

Piotr Pogorzelski (IAR), to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziennikarze zatrzymani w okolicy rezydencji prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2011 14:58
Grupa dziennikarzy kijowskiej telewizji TVi została zatrzymana na kilka godzin w okolicy rezydencji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Według mediów, terytorium pobliskiego leśnictwa zostało ogrodzone płotem, aby prezydent mógł spokojnie polować.
rozwiń zwiń