Wypadek awionetki w Bugaju. Dwie osoby zginęły

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 15:37
Ultralekka awionetka typu Zodiak , która rozbiła się w miejscowości Bugaj, koło Gorlic wystartowała z lotniska w Mielcu i kierowała się do Rumunii.
Audio
  • Paweł Adamczyk (prezes szkoły latania w Mielcu): awionetka leciała z Warszawy do Rumunii
Wypadek awionetki w Bugaju. Dwie osoby zginęły
Foto: fot. Google Maps

W wypadku zginęły dwie osoby : 52-letni pilot i towarzysząca mu 51-letnia kobieta. Do Mielca przylecieli z Warszawy. Razem z ich Zodiakiem z mieleckiego lotniska wystartowały trzy inne maszyny. Te jednak zawróciły do bazy z powodu złej pogody - powiedział Radiu Rzeszów prezes szkoły latania Flay Polska Paweł Adamczyk.

Firma zajmuje się szkoleniami lotniczymi oraz obsługą techniczną statków powietrznych. Prezes Adamczyk dodał, że lot czterech maszyn nie odbywał się w ramach żadnego zorganizowanego rajdu. Wyjaśnił, że Mielec - obok na przykład Krakowa - był tylko jednym z miejsc startowych grupowego, swobodnego przelotu polskich awionetek do Rumunii - na prywatne zaproszenie tamtejszych pilotów. 

aj

Czytaj także

Awionetka wbiła się w budynek. Nie żyją 4 osoby

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2011 21:17
W Krakowie na ul. Podstawie na obrzeżach Nowej Huty rozbił się mały samolot sportowy. Maszyna uderzyła w dom jednorodzinny typu bliźniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Więcej samolotów, więcej katastrof

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 17:58
Jacek Samecki (Urząd Lotnictwa Cywilnego): Trzeba starannie szkolić pilotów amatorów, by zminimalizować ryzyko wypadków.
rozwiń zwiń