Wandale z Rzymu potępieni przez Watykan

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 12:00
W czasie gwałtownych sobotnich zamieszek w Rzymie, wywołanych przez setki chuliganów, dokonano zniszczeń w jednym z kościołów w centrum.
Audio
Wandale z Rzymu potępieni przez Watykan
Foto: fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Włoskie media opublikowały nagranie sceny, gdy banda wandali wtargnęła do parafii i rozbiła o ziemię figurę Matki Bożej.

 

Do incydentu doszło w kościele świętych Marcelina i Piotra przy via Lubicana na Lateranie, a więc w rejonie, gdzie doszło do najcięższych aktów przemocy i wandalizmu.

Proboszcz parafii ksiądz Pino Ciucci powiedział dziennikowi "Corriere della Sera" w niedzielę, że wandale zniszczyli salę katechetyczną i połamali wielki krzyż. "Zniszczyli wszystko" - dodał proboszcz.

Profanację potępił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. W reakcji na oświadczył: "Potępiamy niczym nieuzasadnioną przemoc i akty obrazy pod adresem wrażliwości wierzących".

agkm

Zobacz galerię : Dzień na zdjęciach

Zobacz więcej na temat: Rzym Watykan Włochy