X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwaśniewski z "Ordynacką" planują kongres lewicy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 18:27
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski spotkał się w czwartek z zarządem i szefami 19 oddziałów Stowarzyszenia "Ordynacka"
Audio
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz CzarzastyFoto: Polskie Radio

Poinformował o tym szef "Ordynackiej" Włodzimierz Czarzasty. Tematem spotkania były m.in. plany zorganizowania kongresu lewicy polskiej.

O pomyśle zorganizowania kongresu lewicy polskiej od kilku tygodni mówią politycy SLD. W ubiegły piątek opowiedział się za nim szef klubu Sojuszu Leszek Miller. Według niego, kongres mógłby odbyć się na wiosnę przyszłego roku i zgromadzić wszystkich ludzi, "którzy uważają siebie za lewicę polityczną i społeczną". Patronem przedsięwzięcia miałby zostać Kwaśniewski.

Czarzasty przypomniał, że ze Stowarzyszeniem "Ordynacka" związani są nie tylko ludzie SLD, ale również Platformy Obywatelskiej (np. poseł PO Miron Sycz), czy Ruchu Palikota (m.in. rzecznik Ruchu Andrzej Rozenek i wiceszefowa klubu Ruchu Anna Grodzka).

Kwaśniewski w "Ordynackiej" jest właścicielem legitymacji członkowskiej nr 1; jest również szefem Rady Senatorów Stowarzyszenia.

Jak podkreślił Czarzasty, czwartkowe spotkanie, które odbyło się w warszawskiej siedzibie Fundacji Kwaśniewskiego "Amicus Europae", było szczególnie ważne, ponieważ wzięło udział całe ścisłe kierownictwo Stowarzyszenia.

Jednym z tematów dyskusji była przyszłość lewicy. "Oczywiście, popieramy pomysł zwołania kongresu lewicy polskiej. Jeżeli dojdzie do niego, będziemy w nim uczestniczyć. Ustaliśmy też, że w kongresie powinny brać udział wszystkie siły związane z lewicą, począwszy od SLD, poprzez stowarzyszenia, fundacje, osobistości lewicy, skończywszy na Ruchu Palikota" - powiedział Czarzasty.

W jego opinii, przy organizacji kongresu lewicy trudno pomijać takie osoby, jak Grodzka, czy Rozenek. "Trudno powiedzieć o tym, co reprezentuje w tej chwili Janusz Palikot, ale nie można powiedzieć, że Anna Grodzka, czy Andrzej Rozenek to nie są ludzie lewicy.

Czarzasty zapowiedział też, że "Ordynacka" będzie zabiegać o to, by jak najwięcej środowisk i osobistości związanych z lewicą pojawiło się na kongresie.

IAR/PAP/mch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lwica lewicy" zapłaciła za kolegów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2011 14:45
Afera Rywina przetrąciła jej karierę, a nawet życie - tak o Aleksandrze Jakubowskiej piszą w najnowszym "Newsweeku" Andrzej Stankiewicz i Piotr Śmiłowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Współpraca SLD z Palikotem jest potrzebna"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 20:39
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski potwierdził, że spotka się z liderem Ruchu Palikota, Januszem Palikotem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwaśniewski radzi Napieralskiemu: podróżuj!

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 15:30
Szef SLD powinien wykorzystać obecny czas "dla wzbogacenia własnej wiedzy, nawiązania kontaktów z ludźmi, którzy mogą być przydatni w dalszej karierze" - uważa były prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Telefon z nieba". Czarzasty mówi "nie" SLD

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 19:44
Włodzimierz Czarzasty, szef Stowarzyszenia Ordynacka powiedział telewizyjnym "Wiadomościom”, że nie będzie kandydował na przewodniczącego SLD.
rozwiń zwiń