"Orzełek" musi wrócić na koszulki piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 08:17
Domagają się tego internauci. "Po kontrowersyjnych powołaniach do reprezentacji, nadszedł czas na zamianę godła Polski na logo PZPN. Co będzie dalej?" - pytają.
Audio
  • Rzecznik PZPN Agnieszka Olejkowska o braku orzełka na koszulkach piłkarzy reprezentacji
Piłkarze reprezentacji Polski (od lewej): Dariusz Dudka, Jakub Błaszczykowski i Damien Perquis.
Piłkarze reprezentacji Polski (od lewej): Dariusz Dudka, Jakub Błaszczykowski i Damien Perquis.Foto: fot. PAP/Maciej Kulczyński

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zaprezentowano we wtorek nowe stroje piłkarskiej reprezentacji Polski. "Biało-czerwoni" wystąpią w nich podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w naszym kraju i na Ukrainie.

Nowe koszulki są w kolorze białym z czerwonym paskiem na środku, na którym widoczny jest numer zawodnika. Na lewej piersi zamiast godła Polski umieszczony jest znaczek PZPN.

"Precz z logiem PZPN"

W serwisie społecznościowym Facebook powstało już kilka grup, które skupiają osoby niezadowolone z wyglądu koszulek piłkarzy naszej reprezentacji. Ich członkowie chcą by zamiast loga PZPN na strojach pojawiło się godło Polski.

"Pokażmy, że My - ludzie zainteresowani futbolem, a przede wszystkim KIBICE DRUŻYNY NARODOWEJ się na to nie zgadzamy! Na koszulkach NASZEJ Reprezentacji jest miejsce na godło NASZEGO kraju, a nie związku, z którym się nie identyfikujemy" - piszą założyciele grupy "Przywróćmy godło Polski na koszulki reprezentacji!". Apel poparło ponad trzy tysiące osób.

"Na strojach REPREZENTACJI NARODOWEJ widnieje zamiast orzełka... logo PZPN! Instytucji, o której większość ludzi ma negatywną opinię. Czy nie może być jak dawniej, że piłkarze Reprezentacji Polski grali z białym orzełkiem na piersi?" - czytamy w opisie grupy "Chcemy orzełka na koszulkach Reprezentacji Polski. Precz z logiem PZPN", którą polubiło już ponad półtora tysiąca internautów.

W internecie pojawiły się też wezwania do bojkotu meczów reprezentacji.

PZPN: z badań wyszło, że się podoba

"W badaniu opinii na temat wizerunku PZPN udział wzięło 2248 osób. Najliczniej reprezentowani byli kibice, rekrutowani do badań z grupy osób, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy kupiły bilet na mecz reprezentacji Polski.

Zdecydowana większość respondentów pozytywnie oceniła nowe logotypy Związku i reprezentacji. Nowy logotyp reprezentacji bardzo dobrze i dobrze ocenia 60 procent kibiców, 74 procent przedstawicieli mediów i 67 procent osób z innych środowisk" - czytamy na stronie PZPN.


Piłkarze zadowoleni

- Jeśli chodzi o brak "orzełka", to zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu. To rozwiązanie przypadło mi do gustu, "orzełka" co prawda nie ma, ale to logo w pewien sposób do niego nawiązuje - stwierdził kapitan reprezentacji Jakub Błaszczykowski.

Stroje chwalił też obrońca Auxerre, Dariusz Dudka. - Co do "orzełka", to jest wpisany w trójwymiarowe logo PZPN. Ja gram dla Polski bez względu na to czy na koszulce jest "orzełek" czy nie - powiedział.

Brak "orzełka" nie przeszkadza także bramkarzowi Wojciechowi Szczęsnemu, którego strój jest z kolei czarno-szary. - Poszliśmy wzorem innych reprezentacji europejskich więc myślę, że doganiamy pod tym względem Europę. Stroje są bardzo lekkie i wygodne, a design bardzo prosty - skomentował.

IAR,PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ukraińcy przymierzyli nowe stroje na Euro

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 13:00
Na Ukrainie zaprezentowano nowe stroje narodowej reprezentacji piłkarskiej. Sportowcy wystąpią w nich w czasie Euro 2012 i już 11 listopada w czasie meczu z Niemcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Logo PZPN zamiast orzełka na koszulkach reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 20:00
Na koszulkach, w których reprezentacja Polski wystąpi podczas Euro 2012, zabraknie orła natomiast będzie logo PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na EURO 2012 bez godła?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 01:35
Nowe, oficjalne stroje piłkarskiej reprezentacji Polski pokazano we wtorek we Wrocławiu. Na koszulkach, które mają kolor biało-czerwony, znalazły się m.in. loga PZPN i Euro 2012, ale zabrakło tradycyjnej naszywki z godłem.
rozwiń zwiń