Listkiewicz: jeszcze możemy doszyć orzełka

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 09:09
Według byłego prezesa PZPN Michała Listkiewicza, w kwestii koszulek dla reprezentacji Polski na Euro 2012, PZPN powinien kierować się przede wszystkim tradycją.
Audio
Michał Listkiewicz
Michał ListkiewiczFoto: fot. W.Kusiński PR

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że większość polskich sportowców występuje z orzełkiem na piersi. Jego zdaniem powinni mieć go na koszulkach także nasi piłkarze.

 

 Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

 

Dwa dni temu zaprezentowane zostały nowe stroje, w których nasza reprezentacja grać będzie podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Po raz pierwszy w historii brakuje na nich godła państwowego. Zamiast niego pojawił się natomiast logotyp PZPN.

 

Jeszcze jest czas na zmiany

Michał Listkiewicz zaznaczył w Radiowej Jedynce, że zabrakło ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej kampanii informacyjnej, by przygotować kibiców na takie zmiany. Jak mówił, jest jeszcze czas, by doszyć na nowe koszulki orzełka.

 

Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska tłumaczyła, że to normalna praktyka w piłkarskim świecie. Jako przykłady podaje reprezentacje Anglii, Włoch i Francji, gdzie piłkarze też mają na koszulkach znaczek swojej rodzimej federacji, a nie godło państwowe.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Logo PZPN zamiast orzełka na koszulkach reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 20:00
Na koszulkach, w których reprezentacja Polski wystąpi podczas Euro 2012, zabraknie orła natomiast będzie logo PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obecność orzełka na koszulce nie podlega dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 15:20
Orzełek jest wszechobecny na strojach polskich sportowców, ale są wyjątki. Siatkarzom w ogóle nie wolno używać godła, a koszykarze wrócili do niego po kilkuletniej przerwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez orzełka przez dwa lata

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 20:00
Co najmniej dwa lata piłkarska reprezentacja Polski będzie grała bez orzełka na koszulkach. Dopiero po tym okresie mogą się pojawić nowe stroje.
rozwiń zwiń