Komorowski: nie do końca rozumiem decyzję PZPN

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 13:00
Na koszulkach piłkarzy reprezentacji Polski godło narodowe zostało zastąpione logiem PZPN. - Zanim się znany i lubiany symbol wyśle na emeryturę, należy się dziesięć razy zastanowić - komentuje tę decyzję prezydent.
Audio
  • Bronisław Komorowski o braku orzełka na koszulkach piłkarzy
Piłkarze reprezentacji Polski (od lewej): Dariusz Dudka, Jakub Błaszczykowski i Damien Perquis.
Piłkarze reprezentacji Polski (od lewej): Dariusz Dudka, Jakub Błaszczykowski i Damien Perquis.Foto: fot. PAP/Maciej Kulczyński

Bronisław Komorowski przyznaje, że nie do końca rozumie decyzję PZPN. W ocenie prezydenta, który gościł w Programie Pierwszym Polskiego Radia, symbole są potrzebne, bo wokół nich skupia się wspólnota. Zwraca uwagę na to, że nieprzypadkowo różne instytucje i służby, a także organizacje mają swoje sztandary.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Komorowski uważa, że nikt nic bardziej jednoczącego Polaków od Orła Polskiego nie wymyślił. Dlatego też - jak mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia - "zanim się znany i lubiany symbol wyśle na emeryturę, należy się dziesięć razy zastanowić".

- Może są jakieś szczególne powody, może ktoś próbuje stworzyć nowy symbol jedności Polaków w obszarze sportu - zastanawia się prezydent. Jednak, jak zaznacza, w takim przypadku powinno się o tym poinformować.

Kilka dni temu zaprezentowano nowe stroje polskiej reprezentacji piłkarskiej, w której ma ona występować m.in. na Euro 2012. Orzełka na koszulce zastąpiono logo PZPN. Nie podoba się to kibicom. Związek tłumaczy swoją decyzję chęcią dostosowania się do najnowszych światowych trendów, a także sprawami marketingowymi.

IAR,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kibice protestują w sprawie usunięcia orzełka

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 18:19
Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców (OZSK) protestuje w sprawie usunięcia godła państwowego z koszulek piłkarzy reprezentacji Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZPN: Orzełek nie odleciał, tylko się zmienił

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 18:58
Dyrektor departamentu spraw zagranicznych, marketingu i PR PZPN Piotr Gołos broni zmian na koszulkach reprezentacji Polski w piłce nożnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smudzie podobają się koszulki bez orła

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 20:25
W piątek Polacy już w nowych strojach zagrają mecz towarzyski z Włochami. Trenerowi Franciszkowi Smudzie podobają się koszulki z logiem PZPN.
rozwiń zwiń