X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

210 osób zatrzymanych. Prawie połowa to Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 09:10
Po piątkowych starciach z policją na warszawskich ulicach zatrzymano 210 osób, 40 policjantów zostało lekko rannych, a 14 radiowozów zniszczonych.
Audio
  • Rzecznik komendy stołecznej Maciej Karczyński o zamieszkach w Warszawie
210 osób zatrzymanych. Prawie połowa to Niemcy
Foto: fot. PAP/Paweł Supernak

Zobacz zdjęcia z zamieszek w Warszawie>>>

Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są cudzoziemcy - 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii. - Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone na komendy policji w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i uszkodzeniem mienia - wyjaśnił rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.  

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy i osób manifestujących w Święto Niepodległości czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy z komendy stołecznej wspieranych przez policjantów z kilku komend wojewódzkich.

Burzliwe święto

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że podczas zamieszek zdewastowano 14 radiowozów, a 40 funkcjonariuszy odniosło lekkie obrażenia, 22 z nich udzielono pomocy medycznej.

- Rolą policji podczas zabezpieczenia manifestacji było przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo uczestników manifestacji oraz osób postronnych. Zależało nam na tym, by nie dopuścić do bezpośredniej konfrontacji różnych ugrupowań. W sytuacji, kiedy ktoś łamał prawo, nasze działania były zdecydowane - pokreślił Karczyński.

Podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości, który przeszedł przez stolicę także doszło do starć pomiędzy uczestnikami obu zgromadzeń. Interweniowała policja, zatrzymano 33 osoby, ranny został jeden funkcjonariusz.

Starcia w stolicy na filmach>>>

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starcia w Święto Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 21:15
Liczący kilkanaście tysięcy osób Marsz Niepodległości przeszedł ulicami stolicy. Część jego uczestników kilkakrotnie starła się z policją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajobraz po bitwie. Warszawa liczy straty

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 07:21
Warszawski Ratusz przystępuje do szacowania strat spowodowanych zamieszkami podczas Marszu Niepodległości. Sprawdzany jest głównie Plac na Rozdrożu i Plac Konstytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po zamieszkach w stolicy. Narada u premiera

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 07:31
Donald Tusk spotka się w południe z ministrami, kierownictwem policji oraz władzami Warszawy na naradzie w sprawie wczorajszych wydarzeń podczas Marszu Niepodległości.
rozwiń zwiń