Tusk o orzełku: mam nadzieję, że ktoś zmądrzeje

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 18:21
Premier Donald Tusk jest za tym, by orzełek pozostał na koszulkach piłkarskiej reprezentacji Polski.
Audio
  • Donald Tusk: reprezentacja narodowa to nie własność PZPN-u
Premier Donald Tusk
Premier Donald TuskFoto: PAP/Tomasz Gzell

Kilka dni temu zostały zaprezentowane wzory strojów, w których polscy piłkarze wystąpią na Euro 2012. Na koszulkach znalazło się logo PZPN, napis Polska, logo producenta koszulek, logo Euro 2012, natomiast nie ma tradycyjnej naszywki z orzełkiem.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Szef rządu powiedział na konferencji prasowej, że liczy na zmianę zdania przez PZPN. Premier podkreślił, że reakcja kibiców i tych, którzy przychodzą na mecze, wystarczy jako znak dla szefów związku, że reprezentacja narodowa to nie jest ich własność.

- Reprezentacja narodowa w sporcie, ale także w innych dziedzinach jest własnością narodu, nawet jeśli ta własność nie przynosi radości - mówił. Wyraził nadzieję, że ktoś w tej sprawie zmądrzeje. Posłowie Platformy Obywatelskiej proponują, aby zmienić treść ustawy o sporcie i narzucić reprezentantom Polski obowiązek używania godła na strojach narodowych.

IAR, to




Czytaj także

"Orzełek" musi wrócić na koszulki piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 08:17
Domagają się tego internauci. "Po kontrowersyjnych powołaniach do reprezentacji, nadszedł czas na zamianę godła Polski na logo PZPN. Co będzie dalej?" - pytają.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Listkiewicz: jeszcze możemy doszyć orzełka

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 09:09
Według byłego prezesa PZPN Michała Listkiewicza, w kwestii koszulek dla reprezentacji Polski na Euro 2012, PZPN powinien kierować się przede wszystkim tradycją.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Orzeł może wrócić szybciej niż się wydawało

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 11:51
Na zjeździe PZPN szykuje się walka o godło państwowe na strojach reprezentantów Polski. Delegaci ze Śląska chcą przegłosować uchwałę przywracającą orzełka.
rozwiń zwiń