X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Węgierska lewica odpowiada za zbrodnie komunizmu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 16:36
Rządzący Fidesz premiera Viktora Orbana skierował do parlamentu poprawkę konstytucyjną głoszącą, że opozycyjna Węgierska Partia Socjalistyczna jest współodpowiedzialna za zbrodnie reżimu komunistycznego na Węgrzech.
Audio
  • Relacja Andrzeja Niewiadowskiego (IAR): poprawki w konstytucji przeciwko lewicy

Konstytucyjny zapis głosi, że opozycyjna Węgierska Partia Socjalistyczna" (MSZP), która w 1989 roku zmieniła jedynie nazwę z Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotnicznej jest "spadkobiercą zbrodnicznego reżimu komunistycznego". Fidesz, żąda aby "ustrój państwowy nie mógł zostać oparty na zbrodniach reżimu komunistycznego", a "organizacja przestępcza poniosła odpowiedzialność za eliminację demokratycznej opozycji i eksterminację narodu węgierskiego".

Poprawka jest częścią całego pakietu wniosków skierowanego przeciw węgierskim komunistom i ich lewicowym spadkobiercom. Emerytury byłych urzędników państwowych Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, którzy brali udział w pacyfikowaniu węgierskiej rewolucji 1956 roku zostaną zrównane do poziomu świadczeń pobieranych przez ich ofiary. Uzyskanie w ten sposób pieniądze mają być przekazane Związkowy Więżniów politycznych.

Węgierscy deputowani zatwierdzili również nowelizację ustawy karnej pozwalającą postawić czołowych polityków przed sądem za "nieuzasadnione zadłużanie kraju". Ustawa dotyczy polityków poprzedniej, lewicowej ekipy rządzącej.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Deputowani głosowali na wniosek komisji parlamentarnej, która uznała, że lewica, sprawująca władzę w latach 2002-2010, powinna ponieść odpowiedzialność za nieuzasadnione zadłużanie kraju. Chodzi zwłaszcza o trzech premierów: Petera Medgyessego, Gordona Bajnaia i Fereca Gyurcsanya. Podczas ich 8-letnich rządów zadłużenie kraju wzrosło z 53 do 82 procent Produktu Krajowego Brutto (PKB). Z tym zadłużeniem musi uporać się teraz nowa węgierska władza, kosztem ogromnych wyrzeczeń całego narodu.

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Węgry nie chcą nazewnictwa komunistycznego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 07:00
Deputowani rządzącego Fideszu złożyli w węgierskim parlamencie projekt ustawy ws. usunięcia z nazewnictwa ulic, dróg i mostów imion komunistycznych przywódców oraz symboli ustrojów totalitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawa w komunizm. Sztuka o Sierakowskim

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 02:15
Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy "Komuna Warszawa" organizuje przedstawienie "Sierakowski" o liderze środowiska "Krytyki Politycznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry na skraju bankructwa proszę o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 12:35
Węgierski rząd zamierza ubiegać się o pożyczkę z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
rozwiń zwiń