X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biografia Violetty Villas - prawda ciekawsza od mitu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 13:12
Książka "Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia" Izy Michalewicz i Jerzego Danilewicza to poruszająca, a chwilami nawet wstrząsająca historia gwiazdy polskich i amerykańskich estrad.
Biografia Violetty Villas - prawda ciekawsza od mitu
Foto: Kuba ns1/Wikimedia Commons/CC

Wybujała wyobraźnia, egocentryzm, chorobliwa zazdrość, trudne relacje z synem i rodziną, sukces w Stanach Zjednoczonych, współpraca z SB, uzależnienia i w końcu samotność piosenkarki, którą można określić mianem jednego z najbardziej zmarnowanych talentów w Polsce - nieznane dotąd szczegóły z życia Czesławy Cieślak, znanej jako Violetta Villas, po raz pierwszy ujrzały światło dzienne.

- Napisaliśmy o Violetcie dramat w dwudziestu aktach, rozbierając na części pierwsze całe jej życie. Okazała sie postacią niezwykle plastyczną, barwną i pełną sprzeczności. Człowiekiem, który obdarzony wielkim, niepospolitym talentem, nie był w stanie dźwignąć własnej kariery - powiedziała Iza Michalewicz, współautorka książki.

Co z wielką karierą?

Biografia jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego Violetta Villas, jeden z największych talentów wokalnych w Polsce, nie zrobiła kariery na miarę swych możliwości i ostatnie lata życia spędza w samotności, ubóstwie i atmosferze skandalu.

- Rozmawialiśmy z członkami jej rodziny, znajomymi z różnych okresów życia, przyjaciółmi i wrogami. Dotarliśmy do nieznanych, często szokujących faktów, zweryfikowaliśmy wiele mitów i legend, jakie artystka roztaczała wokół siebie. Często była to zasłona dymna, za którą Villas ukrywała swoją drugą twarz - komentuje Jerzy Danilewicz, współautor książki.

Jednym z powracających wątków w biografii Villas są jej związki z mężczyznami. Autorzy książki dotarli do Janusza Ekierta, okazuje się - jedynej prawdziwej miłości gwiazdy.

 

 Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>

 

Violetta Villas, a właściwie Czesława Maria Cieślak, swoją karierę artystyczną piosenkarki estradowej, ale także śpiewaczki operowej i operetkowej, aktorki, kompozytorki i autorki tekstów rozpoczynała na początku lat 60. XX wieku. Jej głos charakteryzowany jest jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali, obejmującej 4 oktawy. Do jej największych przebojów należą utwory "Oczy czarne", "Szczęście", "Pocałunek ognia" oraz "List do Matki".

 

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Violetta Villas świętuje 50-lecie działalności artystycznej

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 00:50
Piosenkarka wystąpi wieczorem w Kielcach na koncercie jubileuszowym. Otrzyma też srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznany przez ministra kultury.
rozwiń zwiń