X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PGE: elektrownia jądrowa w Żarnowcu, Choczewie lub Gąskach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 10:40
Trzy potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej wskazane zostały przez jej inwestora Polską Grupę Energetyczną. Wszystkie trzy miejsca leżą nad Morzem Bałtyckim.
Audio
  • Tomasz Zadroga, prezes zarządu PGE Energia Jądrowa: wybraliśmy 3 z 92 lokazlizacji
  • Relacja Aldony Kołodziejskiej (IAR): polska elektrownia atomowa
Nieukończona budowa polskiej elektrowni jądrowej w Żarnowcu (Pomorskie) nad jeziorem Żarnowieckim.
Nieukończona budowa polskiej elektrowni jądrowej w Żarnowcu (Pomorskie) nad jeziorem Żarnowieckim.Foto: (fot. PAP/Roman Jocher)

O wyborze poinformował w piątek na konferencji prasowej prezes PGE Tomasz Zadroga. Dodał, że rozważano 92 lokalizacje.

Kluczowa dla wyboru była kwestia chłodzenia, czyli dostępności wody oraz kwestie środowiskowe i terenowe, m.in. geologiczne oraz obecne zagospodarowanie terenu - powiedział dyrektor ds. operacyjnych PGE Energia Jądrowa Jacek Cichosz. Dodał, że wyboru dokonano w oparciu o 53 kryteria.

We wskazanych przez PGE lokalizacjach wybrana w przetargu firma przeprowadzi teraz specjalistyczne badania. Ostateczna lokalizacja ma być znana za dwa lata, mniej więcej w tym samym czasie ma zostać rozstrzygnięty przetarg na technologię budowy elektrowni. Ten konkurs PGE zamierza rozpisać do końca 2011 r.

Rządowe plany zakładają wybudowanie przez PGE dwóch siłowni o łącznej mocy 6000 MW. Pierwszy reaktor ma ruszyć do końca 2020 r. Nie wyklucza się też rozpoczęcia po 2020 r. budowy kolejnych elektrowni.

>>> Zobacz galerię dzień na zdjęciach <<<

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbudują elektrownie atomowe przy granicy z Polską?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 10:20
Litewski poseł do Parlamentu Europejskiego Waldemar Tomaszewski ostrzega przed niebezpieczeństwem, jakie może płynąć z wybudowania w pobliżu granic Unii Europejskiej dwóch elektrowni nuklearnych.
rozwiń zwiń