X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruch Palikota o PZPN: to świnie przy korycie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 18:22
Ruch Palikota złożył w Sejmie wniosek o powołanie nadzwyczajnej sejmowej komisji ds. likwidacji PZPN. Kluby parlamentarne odnoszą się do propozycji Ruchu sceptycznie.
Ruch Palikota o PZPN: to świnie przy korycie
Foto: fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

"Na funkcjonowanie związku przeznaczane są ogromne kwoty pieniędzy, a korupcja jest wciąż stałym elementem piłkarskiej rzeczywistości" - napisali posłowie w uzasadnieniu i stwierdzili jednoznacznie, że działalność Polskiego Związku Piłki Nożnej przyczyniła się do katastrofalnej kondycji piłki nożnej w Polsce.

Wniosek zawiera też stwierdzenie, że "kadra zarządzająca PZPN jest wybierana na zasadzie poplecznictwa, nie posiada odpowiedniej wiedzy i nie podejmuje czynności, które prowadziłyby do uczynienia z PZPN instytucji nowoczesnej". Według członków Ruchu Palikota, obowiązujące praktyki, doprowadziły jedynie do kompromitacji związku i polskiego futbolu w oczach międzynarodowej opinii publicznej.

 

Zlikwidować od góry do dołu

Poseł Wincenty Elsner na konferencji prasowej w Sejmie przekonywał, że w obecnej sytuacji żadna zmiana prezesa PZPN nic nie zmieni.

- Składamy wniosek o powołanie komisji nadzwyczajnej sejmowej do likwidacji PZPN. Proponujemy, by cała struktura została rozwiązana od samej góry do samego dołu. Wszystkie struktury PZPN powinny być zlikwidowane - oświadczył Elsner.

Następnym krokiem będzie przygotowanie takiego otoczenia prawnego, w którym będzie możliwe powołanie nowego stowarzyszenia ze wszystkimi strukturami budowanymi oddolnie.

 

"To knury przy korycie"

Wiceprzewodniczący Ruchu Palikowa, poseł Artur Dębski pytał podczas konferencji o przyczyny braku sukcesów polskiej kadry piłki nożnej. W odpowiedzi na pytanie wyświetlił zdjęcia prezesa PZPN Grzegorza Laty, sekretarza generalnego Zdzisława Kręciny oraz Grzegorza Kulikowskiego.

- To jest podstawowa przyczyna. A tak naprawdę, przyczyną są knury przy korycie - oświadczył, po czym pojawiło się zdjęcie świń jedzących z koryta.

Wojciech Penkalski zwrócił się do polityków z apelem o bojkot PZPN i przyniósł prezent dla władz związku – świński łeb, czyli prezent, jaki w 2008 roku Janusz Palikot przyniósł do telewizyjnego studia.

 

PO krytykuje, PiS chce "nowego PZPN"

Już wiadomo, że pomysłu Ruchu Palikota nie poprze PO.

- Ten wniosek jest absolutnie idiotyczny, nie ma racji bytu. Palikot za wszelką cenę próbuje istnieć w sferze medialnej, natomiast tego typu komisja byłaby "obok rzeczywistości", nie miałaby żadnych, nawet najmniejszych kompetencji. To zupełnie niepoważna propozycja - ocenił sekretarz klubu PO Paweł Olszewski.

Podkreślił też, że nowa minister sportu Joanna Mucha podjęła już w sprawie PZPN te kroki, które "mogła podjąć". - Złożyła zawiadomienie do prokuratury i to prokuratura tę sprawę wyjaśni" - zaznaczył polityk PO.

 

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa natomiast, że aby wyleczyć polską piłkę nożną z problemu korupcji, należy powołać nowy PZPN, w którego skład weszłyby zupełnie nowe osoby. W ocenie lidera PiS do tego potrzebna jest jednak oddzielna ustawa.

- Wymiar sprawiedliwości powinien działać zgodnie ze swoim normalnym rytmem. To nie jest tak, że PZPN jest organizacją wyjętą spod normalnych reguł. Reguły powinny być tutaj stosowane jak wobec wszystkich i mam nadzieję, że przyniesie to odpowiednie efekty - mówił Kaczyński na konferencji prasowej.

 

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruch Palikota: zlikwidować PZPN, od góry do dołu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 15:30
Partia Janusza Palikota złożył w Sejmie wniosek o powołanie nadzwyczajnej sejmowej komisji ds. likwidacji PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera w PZPN. Mucha spotka się z Platinim?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 15:46
Minister Sportu wybiera się do Kijowa, gdzie już w piątek zostaną rozlosowane grupy Euro 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Lato wyjaśnia: tylko żartowałem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 15:45
Prezes PZPN zapewnia, że nie ma nic do ukrycia przed minister sportu i CBA. Chodzi o wyjaśnienie wątku korupcyjnego, upublicznionego na taśmach wideo.
rozwiń zwiń