X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Episkopat: kary śmierci nie należy przywracać

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 17:52
Rzecznik Episkopatu Polski przypomina, że Benedykt XVI, Jan Paweł II, Katechizm Kościoła Katolickiego i biskupi nauczają jasno, że karę śmierci należy wyeliminować z porządku prawnego, a nie przywracać ją.
Audio
  • ks. Józef Kloch: nie włączać elementów politycznych do moralnego nauczania Kościoła
Ks. dr Józef Kloch
Ks. dr Józef KlochFoto: Polskie Radio

Ksiądz Józef Kloch zwrócił uwagę, że kropką nad „i” w tym temacie jest wypowiedź papieża Benedykta XVI, który wyraził nadzieję na podejmowanie coraz to nowych inicjatyw na rzecz wyeliminowania kary śmierci. Oświadczenie rzecznika wydano kilka dni po ogłoszeniu przez Prawo i Sprawiedliwość postulatu przywrócenia w Polsce kary śmierci. Podobne stanowisko w tej kwestii zajmuje Solidarna Polska.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

W kontekście takich propozycji Rzecznik Episkopatu Polski zaapelował do przedstawicieli różnych partii, by nie traktowali wybiórczo nauczania papieży i nie kawałkowali wypowiedzi biskupów. Odnosząc się do wypowiedzi polityków, ksiądz Kloch wezwał ich do zapoznania się z nauczaniem Kościoła na temat kary śmierci.

- Warto, by niektórzy politycy przeczytali nieco więcej, niż jedno zdanie z Katechizmu, wysłuchali przynajmniej półtorej minuty wypowiedzi przewodniczącego Episkopatu Polski i sięgnęli do obszerniejszych fragmentów nauki Kościoła - podsumował ksiądz Józef Kloch. Rzecznik Episkopatu prosił też, by nie włączać elementów politycznych do moralnego nauczania Kościoła.

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arcybiskup o karze śmierci: trzeba chronić życie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 14:50
Kara śmierci nie musi być stosowana, jeśli jest możliwość innego sposobu odseparowania agresora - podkreśla arcybiskup Józef Michalik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykan: Benedykt XVI przeciwko karze śmierci

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 12:59
Papież popiera inicjatywy na rzecz zniesienia kary śmierci. Mówił o tym podczas audiencji generalnej w Watykanie do uczestników międzynarodowej konferencji na ten temat, zorganizowanej przez rzymską Wspólnotę św. Idziego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To krętacz". Niesiołowski krytykuje biskupa

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 11:15
To jest kompromitacja, co robi ostatnio Jarosław Kaczyński - powiedział w Radiu ZET Stefan Niesiołowski, komentując sprawę postulowanej przez PiS kary śmierci.
rozwiń zwiń