X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monika Olejnik zwyciężczynią plebiscytu MediaTory

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2011 09:57
Studenci dziennikarstwa z całej Polski wyróżnili Monike Olejnik statuetką AuTORytet 2011 za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy zawodowe.
Monika Olejnik z partnerem Tomaszem Ziółkowskim
Monika Olejnik z partnerem Tomaszem Ziółkowskim Foto: fot. PAP/Stach Leszczyński

- To jest chyba najważniejsza nagroda w moim życiu, że przyszli dziennikarze tak mnie docenili. Będę sobie zadawała pytanie jak żyć - powiedziała dziennikarka TVN24 i Radia Zet. Monika Olejnik wyznała, że mając 15 lat chciała zostać zakonnicą.

- Polityka jest dla mnie jak marihuana. Uwielbiam polityków. Mam dużą adrenalinę przed i po. Najgorsze są momenty, kiedy wstaję o 5.40, przychodzę do radia, a polityk nie potrafi dojechać, choć nawet nie ma korków. To bardzo irytujące - powiedziała.

Dodała, że nie wyobraża sobie życia poza radiem i telewizją. Jej zdaniem politycy się zmieniają, taką przemianę według Olejnik przeszedł np. Donald Tusk. - Cudownie niezmienny jest Lech Wałęsa - dodała.

Wcześniej laureatami AuTORytetów byli: Kamil Durczok, Bogdan Rymanowski, Hanna Krall i Wojciech Mann.

Nagrody MediaTory są przyznawane od 2007 r. przez studentów dziennikarstwa z całej Polski. W tym roku swoje głosy oddało 8 tys. studentów z 13 uczelni publicznych.

Pozostali zwycięzcy

W kategorii NawigaTOR statuetkę otrzymał Andrzej Stankiewicz z "Newsweeka" - za obiektywne i merytoryczne komentowanie bieżących problemów świata polityki. W kategorii TORpeda nagrodzono Macieja Worocha z Faktów TVN za profesjonalizm w relacjonowaniu wydarzeń na świecie.

Statuetka w kategorii DetonaTOR za publikacje, które wybuchły najgłośniej, powędrowała do Ireny i Jerzego Morawskich za reportaż "Czekając na sobotę" (HBO) i za rozpoczęcie dyskusji o dzisiejszej prowincji i o sposobach jej opisywania.

W kategorii AkumulaTOR zwyciężył Maciej Orłoś, prezenter "Teleexpressu" - za osiągnięcie mistrzostwa w karkołomnej sztuce ładowania widzów pozytywną energią. Statuetkę w kategorii ProwokaTOR - za odważne decyzje, które dają do myślenia - dostał Andrzej Poczobut z "Gazety Wyborczej" za to, że z piórem w ręku walczy w obronie wartości demokratycznych na Białorusi.

W kategorii InicjaTOR nagrodzono Tomasza Sianeckiego z TVN 24 - za program "Ciąg dalszy nastąpił", którego misją jest pokazywanie tego, co było, przez pryzmat tego, co dzieje się dziś. Za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem w kategorii ReformaTOR nagrodzono akcję programu "Uwaga" TVN "Zwierzęta są jak ludzie, czują!".

W kategorii PromoTOR - za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa - nagrodzono Filmweb24 Magazyn za utworzenie działu publicystyki filmowej ze stałą dawką felietonów, reportaży ze światowych festiwali i analitycznych artykułów, które nie ustępują jakością drukowanym w tradycyjnej prasie.

Polskie Radio docenione nominacjami

W kategorii NawigaTOR - w której nagradzani są publicyści, dzięki którym poglądy czytelników, widzów i słuchaczy zaczynają iść własną drogą - nominowany był Wiktor Legowicz, legenda radiowej Trójki, która dziś z tematyki ekonomicznej uczyniła swój znak rozpoznawczy.

W kategorii AkumulaTOR, za ładowanie odbiorców pozytywną energią, nominowany był Artur Andrus, którego audycje to głównie skecze i monologi kabaretowe, które okraszone tak ciepłym i melodyjnym głosem tworzą prawdziwie nowe brzmienie.

W kategorii ReformaTOR, za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem nominowano akcję Adopcja po polsku za przełamanie społecznego tabu, poruszenie trudnych kwestii związanych z adopcją oraz akcję  Wybory dla wszystkich, dzięki której osoby starsze i niepełnosprawne miały możliwość uczestnictwa we współtworzeniu polskiej demokracji w sposób bardziej dostępny i pełny.

Wśród nominowanych znalazły się także: serwis Radia Wolności (Kategoria Promotor - za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa) oraz Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (Kategoria Inicjator – za pokazywanie, że można inaczej).

IAR,PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawód reporter, czyli poświęcenie się dla sprawy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 16:12
Pod lupą przyglądamy się "poświęceniu" – czym jest i dlaczego czasami, by coś zrealizować, z czegoś innego rezygnujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Skowroński nowym prezesem SDP

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 13:30
Byłego szefa radiowej Trójki wybrano w czasie Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarz radiowej Jedynki z Nagrodą Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 13:39
Michał Żakowski został laureatem pierwszej edycji Nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżniono jego reportaż z ogarniętej kryzysem Grecji.
rozwiń zwiń