X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowy Splendor dla Talara. Gala w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 06:59
Aktor teatralny i filmowy Henryk Talar otrzyma nagrodę Wielkiego Splendora 2011. To wyróżnienie przyznawane za wybitne kreacje w słuchowiskach radiowych oraz twórczy wkład w rozwój i umacnianie roli radia artystycznego w Polsce.
Audio
  • Krzysztof Sielicki: jedna z najważniejszych nagród aktorskich w Polsce
  • Janusz Kukuła: Splendor splendorów dla Olgierda Łukaszewicza
Henryk Talar
Henryk TalarFoto: Iza Bek

Poinformował o tym na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.

Nagrody Splendor 2011 - rozmowa z Januszem Kukułą

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia odbędzie się gala wręczenia nagród Teatru Polskiego Radia - Wielki Splendor ( o godz. 14.00 ).

Przyznaje ją zespół artystyczny publicznego radia. Z czasem Wielki Splendor stał się jedną z najważniejszych nagród aktorskich w Polsce - powiedział kierownik literacki Teatru Polskiego Radia Krzysztof Sielicki.

Wielki Splendor przyznawany jest nie tylko za osiągnięcia artystyczne. - To wyróżnienie wyraża ZASP- owską ideę aktora - obywatela; kogoś kto bierze odpowiedzialność za rzeczy ważniejsze niż jedna czy druga rola - podkreśla Krzysztof Sielicki. Laureatami zostają zawodowcy najwyższej klasy, którzy swoje doświadczenie i umiejętności potrafią przekazywać młodszym kolegom - dodał kierownik literacki Teatru Polskiego Radia.
Pierwszym laureatem Wielkiego Splendora 23 lata temu był Bronisław Pawlik. Wyróżnienie to otrzymali też między innymi: Zofia Rysiówna, Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kolberger oraz Teresa Lipowska.

Splendor Splendorów

Od 2006 r. przyznawana jest również nagroda Splendor Splendorów. W tym roku otrzyma ją aktor teatralny i filmowy Olgierd Łukaszewicz. Pierwszy otrzymał ją Wiesław Michnikowski. Ponadto okazjonalnie przyznawany jest również Honorowy Wielki Splendor za całokształt dorobku twórczego w dziedzinie reżyserii, pisarstwa radiowego.

Od ubiegłego roku przyznawany jest także Tele-Splendor, ustanowiony dla wyróżnienia twórców swobodnie poruszających się w świecie słuchowisk i w świecie spektakli telewizyjnych. Od tego roku to wyróżnienie będzie przyznawane pod patronatem Włodzimierza Ławniczaka, byłego Członka Zarządu TVP. Ubiegłorocznym laureatem został Andrzej Bart - powieściopisarz, scenarzysta i reżyser. Dzisiejsza gala rozpocznie się o 14.00 w siedzibie Teatru Polskiego Radia w Studiu S-2. Transmisja ogłoszenia werdyktu w Programie 1 Polskiego Radia.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Radiu mogłam być i wiedźmą, i dobrą matką

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 12:02
Teresa Lipowska – laureatka tegorocznego Wielkiego Splendora – wspomina swoją teatralno-radiową drogę artystyczną. W "Sezonie na Dwójkę" z aktorką rozmawiał Tomasz Mościcki.
rozwiń zwiń