X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Penderecki laureatem nagrody im. Kurczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 12:00
Przyznawane od 1999 roku wyróżnienie to jedyna nagroda w Polsce honorująca twórców związanych z chóralistyką.
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: Akumiszcza/Wikimedia Commons

- Zbliża się 80. rocznica urodzin Krzysztofa Pendereckiego i doszliśmy do wniosku, że nie można pominąć najwybitniejszego polskiego kompozytora współczesnej muzyki chóralnej. Ojciec wykonywał bardzo dużo jego utworów, jego "Stabat Mater" wywiózł w świat chyba z dwa tysiące razy. Skontaktowaliśmy się z kompozytorem, przyjął decyzję kapituły z satysfakcją - powiedziała córka patrona nagrody Jerzego Kurczewskiego, Alina Kurczewska.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Nagroda im. Jerzego Kurczewskiego jest przeznaczona osobom udzielającym się w dziedzinach, w których był aktywny Kurczewski, czyli dyrygentura i kompozycja, ze szczególnym uwzględnieniem chóru lub szeroko pojętej wokalistyki.

Laureatami tego jedynego tego rodzaju wyróżnienia są m.in.: Henryk Mikołaj Górecki, Stefan Stuligrosz, Andrzej Koszewski czy Wojciech Kilar. Pierwszym laureatem nagrody był Jan Łukaszewski, dyrektor Polskiego Chóru Kameralnego "Schola Cantorum Gedanensis".

Jerzy Kurczewski założył w 1945 roku jeden z najsłynniejszych polskich chórów - Poznański Chór Chłopięcy "Polskie Słowiki".

PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

23 listopada: Krzysztof Penderecki skończył 78 lat

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 00:00
- On poznał muzykę elektroniczną i przełożył ją z powrotem na język orkiestry. To bardzo inspirujące - mówił Jonny Greenwood z Radiohead przed koncertem z legendą awangardy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki i gitarzysta Radiohead na jednej płycie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 15:00
Już 13 marca nakładem słynnej nowojorskiej wytwórni Nonesuch Records ukaże się album z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego i Jonny’ego Greenwooda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec świata według Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 20:21
- Artysta musi przekraczać granice - mówi Krzysztof Penderecki przed warszawsko-jesiennym wykonaniem niesławnej "Brygady śmierci". Dwójka zaprasza na transmisję z Filharmonii Narodowej w niedzielę o godzinie 19.30.
rozwiń zwiń