Próbne egzaminy w gimnazjum 2011/2012

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 09:48
Uczniowie gimnazjum zdają egzaminy próbne. Pierwszy dzień już za nimi, w czwartek i w piątek napiszą sprawdziany z matematyki, nauk przyrodniczych i języka obcego.
Audio
  • Wojciech Małecki, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu
Uczniowie klas III Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu podczas próbnego egzaminu gimnazjalnego
Uczniowie klas III Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu podczas próbnego egzaminu gimnazjalnego Foto: fot. PAP/Darek Delmanowicz

Zakończył się już pierwszy dzień egzaminów - uczniowie pisali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie, a także z języka polskiego. Uczniowie z 47. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie mówili, że spora część egzaminu dotyczyła historii starożytnej.

ZOBACZ ARKUSZE Z JĘZYKA POLSKIEGO ORAZ HISTORII I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE>>>

W czwartek gminazjalistów czekają dwa egzaminy: z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. W piątek będzie jeszcze test z języka obcego. W przyszłym roku szkolnym wynik egzaminu z języka obcego po raz pierwszy ma być brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Anna Frenkiel z warszawskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zwraca uwagę, że nie będzie prezentacji wyników próbnych egzaminów w skali całego kraju. Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym był dobrowolny. W całej Polsce zdecydowało się na to ponad 80 procent gimnazjów.

Równocześnie z próbnymi egzaminami gimnazjalnymi Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadzi diagnozę kompetencji gimnazjalistów. Dyrektor IBE Michał Federowicz powiedział, że w ten test będzie sprawdzać alternatywne, wykraczające poza klucz metody rozwiązywania zadań.

Diagnoza Instytutu przeprowadzona zostanie w 82 wybranych gimnazjach. Równocześnie zostanie tam wypróbowany system informatyczny do "e-oceniania". Ma to być platforma, która ułatwi pracę egzaminatorom sprawdzającym testy.

IAR, agkm

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie czekaj, zdobądź stypendium

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 10:15
Rok szkolny już trwa, za chwilę zacznie się akademicki, a ponieważ w uczniowskim budżecie pieniędzy nigdy dość, warto postarać się o stypendium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucz się tak, by wykorzystać wiedzę w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2011 16:12
Nowy egzamin gimnazjalny sprawdzi nie tylko wiedzę szczegółową, lecz także umiejętność rozumowania, argumentacji oraz krytycznego i twórczego myślenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze względu na kryzys gminy zlikwidują gimnazja?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 07:04
Niż demograficzny i kryzys, który zmusza do oszczędności powodują, że samorządy planujące budżety na 2012 r. decydują o zamykaniu szkół.
rozwiń zwiń