Jaka była przyczyna śmierci Violetty Villas?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 15:40
Piosenkarka zmarła w poniedziałek w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok, bowiem nieznana jest przyczyna zgonu.
Jaka była przyczyna śmierci Violetty Villas?
Foto: fot. Bechstein/CC

- Sekcja zwłok piosenkarki odbędzie się w czwartek w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jej wstępne wyniki będą znane prawdopodobnie w piątek, wtedy też zostanie wydana zgoda na pogrzeb - poinformowała Ewa Ścierzyńska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Od poniedziałku Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi postępowanie prokuratorskie w sprawie nagłej śmierci Violetty Villas. W ramach postępowania, oprócz sekcji zwłok, trwają przesłuchania osób, które w ostatnim czasie pozostawały w kontakcie z artystką.

Postępowanie ma pomóc ustalić, czy do śmierci Villas nie przyczyniły się osoby trzecie, dopuszczając się np. nieumyślnego działania lub zaniechania. Na ciele artystki nie było żadnych obrażeń zewnętrznych, ale warunki, w jakich mieszkała, zaskoczyły prokuratora, który przyjechał na miejsce po jej śmierci.

Violetta Villas była śpiewaczką, aktorką filmową, teatralną i rewiową, kompozytorką i autorką tekstów. Jej głos był charakteryzowany jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali. Posiadała słuch absolutny i umiejętność gry na fortepianie, puzonie oraz skrzypcach.IAR,PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Violetta Villas nie żyje. Artystka miała 73 lata

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 22:42
Violetta Villas, a właściwie Czesława Maria Cieślak, swoją karierę artystyczną piosenkarki estradowej, ale także śpiewaczki operowej, aktorki, kompozytorki i autorki tekstów rozpoczynała na początku lat 60. XX wieku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarła Violetta Villas: "wielki głos polskiej piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 23:50
Nie żyje Violetta Villas, znana piosenkarka, aktorka, kompozytorka i legenda polskiej estrady. Miała 73 lata. Zmarła w Lewinie Kłodzkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści o Villas: w Polsce zmarnowano jej talent

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 15:15
Bohdan Łazuka, Zbigniew Wodecki i wieloletni pianista artystki Maciej Kieres wspominają Violettę Villas jako artystkę pogodną i pełną serca, ale niezwykle kontrowersyjną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opiekunka Villas zdradza prawdę o jej ostatnich chwilach

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 10:36
Dawna gwiazda polskiej piosenki jeszcze w poniedziałek była pełna werwy. Z relacji Elżbiety Budzyńskiej, jej opiekunki i spadkobierczyni, wynika, że nic nie zapowiadało odejścia divy.
rozwiń zwiń