"Kolejne obowiązki są nie do zaakceptowania"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 21:03
- W większości krajów europejskich przed zbliżającym się szczytem UE odbywają się debaty parlamentarne. Polski premier nie przedstawił nam polskiego stanowiska - mówi Krzysztof Szczerski z PiS.
Audio
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: krzysztofszczerski.pl

- Każdy prezydent, premier czy kanclerz chce na taki szczyt jechać z mandatem parlamentu, dziwię się, że polski premier na to się nie zdecydował - powiedział w "Pulsie Trójki" Krzysztof Szczerski (PiS).

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Debaty w parlamencie, podczas której premier bądź minister spraw zagranicznych przedstawiłby stanowisko Polski na posiedzenie Rady Europejskiej, domagają się posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tymczasem zdaniem posła Platformy Sławomira Neumanna lepiej zaczekać na efekty szczytu i wtedy dyskutować. - To, jakie państwa mają stanowiska przed szczytem, albo co się mówi oficjalnie nie zawsze znajduje swoje odzwierciedlenie w przyjętych dokumentach - wyjaśnił.

"Nie dla kolejnych obowiązków"

Poseł Szczerski podkreślił, że prawica nie zgodzi się, by Polska przyjmowała na siebie kolejne obowiązki nie uzyskując żadnych praw.

- Nie do zaakceptowania jest, by premier Tusk w Brukseli podpisał certyfikat tego, że Polska przyjmuje na siebie obowiązki wynikające z zacieśnienia współpracy strefy euro jednocześnie nie mając praw na przykład do głosowania i decydowania w ramach posiedzeń ministrów finansów tej strefy - zaznaczył.

Jak posłowie zrozumieli wystąpienie ministra Sikorskiego w Berlinie dowiesz się słuchając całego "Pulsu Trójki, 7 grudnia 2011".

kk

Czytaj także

PiS: Tusk zadłużył Polskę jak Berlusconi Włochy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 14:30
Beata Szydło porównuje zadłużenie, jakie dokonało się w Polsce za rządów Donalda Tuska, do tego, do jakiego doszło we Włoszech w ostatniej kadencji Silvio Berlusconiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tusk: będę walczył o silną pozycję Polski w UE

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 13:30
Premier mówił w expose, że w czasie kryzysu niepewny jest los Unii Europejskiej. I dodał, że od Polaków będzie to wymagało inteligentnego i elastycznego działania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Solidarna Polska: najpierw koniec kryzysu, potem traktat

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 11:40
Członkowie ugrupowania Solidarna Polska chcą, by premier nie postulował na szczycie w Brukseli "nie postulował zmian traktatowych, które ograniczą polską suwerenność"
rozwiń zwiń