Ks. Nitecki miał wypadek. Przyjaciel ks. Popiełuszki nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:47
W wypadku samochodowym pod Wrocławiem zginął ksiądz Piotr Nitecki - bliski przyjaciel księdza Jerzego Popiełuszki, aktywnie współtworzący media katolickie w Polsce. Miał 62 lata.
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowym
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowymFoto: źr. uniwersytecki.archidiecezja.wroc.pl

Znaczną część swojego życia ksiądz Nitecki poświęcił mediom. Był członkiem redakcji "Chrześcijanina na świecie", kierował działem religijnym tygodnika "Ład", a także redaktorem naczelnym pism "Chrześcijanin w świecie" i "Nowe Życie". Był też współzałożycielem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i członkiem Rady do spraw Mediów przy prezydencie Lechu Wałęsie.

Ksiądz Nitecki był jednym ze znawców i propagatorów nauczania społecznego kościoła. Jako historyk przez wiele lat był związany z Ośrodkiem Dokumentacji i Studiów Społecznych Kościoła katolickiego. Napisał wiele książek z historii Kościoła i katolickiej nauki społecznej, a także biografie kardynała Stefana Wyszyńskiego i księdza Jerzego Popiełuszki, swojego przyjaciela.

Jako alumn warszawskiego seminarium Piotr Nitecki został stamtąd usunięty na skutek fałszywych donosów. Święcenia kapłańskie przyjął ostatecznie w 1996 roku, w wieku 47 lat.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypadek na ruchomych schodach. Dzieci w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 18:25
Sześcioro dzieci w wieku od 5 do 9 lat trafiło do szpitala po wypadku na schodach ruchomych w Arkadach Wrocławskich. Karetka zabrała też nauczycielkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł ksiądz Antoni Kość. Miał 62 lata

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 16:20
Msza św. żałobna za duszę ks. Antoniego Kościa zostanie odprawiona 13 grudnia o godz. 12.15 w Kościele Akademickim KUL. 14 grudnia odbędą się uroczystości pogrzebowe w Pieniężnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczne zderzenie w Pawłowie: 4 osoby zginęły

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 19:19
Około godz. 9 w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim na drodze nr 615 doszło do wypadku drogowego, w który śmierć na miejscu poniosły cztery osoby podróżujące samochodem skoda.
rozwiń zwiń