X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Nitecki miał wypadek. Przyjaciel ks. Popiełuszki nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:47
W wypadku samochodowym pod Wrocławiem zginął ksiądz Piotr Nitecki - bliski przyjaciel księdza Jerzego Popiełuszki, aktywnie współtworzący media katolickie w Polsce. Miał 62 lata.
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowym
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowymFoto: źr. uniwersytecki.archidiecezja.wroc.pl

Znaczną część swojego życia ksiądz Nitecki poświęcił mediom. Był członkiem redakcji "Chrześcijanina na świecie", kierował działem religijnym tygodnika "Ład", a także redaktorem naczelnym pism "Chrześcijanin w świecie" i "Nowe Życie". Był też współzałożycielem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i członkiem Rady do spraw Mediów przy prezydencie Lechu Wałęsie.

Ksiądz Nitecki był jednym ze znawców i propagatorów nauczania społecznego kościoła. Jako historyk przez wiele lat był związany z Ośrodkiem Dokumentacji i Studiów Społecznych Kościoła katolickiego. Napisał wiele książek z historii Kościoła i katolickiej nauki społecznej, a także biografie kardynała Stefana Wyszyńskiego i księdza Jerzego Popiełuszki, swojego przyjaciela.

Jako alumn warszawskiego seminarium Piotr Nitecki został stamtąd usunięty na skutek fałszywych donosów. Święcenia kapłańskie przyjął ostatecznie w 1996 roku, w wieku 47 lat.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypadek na ruchomych schodach. Dzieci w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 18:25
Sześcioro dzieci w wieku od 5 do 9 lat trafiło do szpitala po wypadku na schodach ruchomych w Arkadach Wrocławskich. Karetka zabrała też nauczycielkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł ksiądz Antoni Kość. Miał 62 lata

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 16:20
Msza św. żałobna za duszę ks. Antoniego Kościa zostanie odprawiona 13 grudnia o godz. 12.15 w Kościele Akademickim KUL. 14 grudnia odbędą się uroczystości pogrzebowe w Pieniężnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczne zderzenie w Pawłowie: 4 osoby zginęły

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 19:19
Około godz. 9 w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim na drodze nr 615 doszło do wypadku drogowego, w który śmierć na miejscu poniosły cztery osoby podróżujące samochodem skoda.
rozwiń zwiń