Przemówienie Sikorskiego otworzyło oczy PiS

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 20:10
Jarosław Sellin (PiS) twierdzi, że z expose Donalda Tuska nie dowiedzieliśmy się niczego o założeniach polskiej polityki zagranicznej.
Audio
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: fot: Polskie Radio

- My, parlamentarzyści polscy, dowiedzieliśmy się o kierunkach zmian w polityce zagranicznej z berlińskiego przemówienia Radosława Sikorskiego. Po czym zaskoczył nas radykalny i dosyć kontrowersyjny charakter tego wystąpienia - podkreślił Jarosław Sellin (PiS).

 

Ile można czekać?

Poseł powiedział, że jego partia dopominała się debaty plenarnej przed Radą Europejską 8-9 grudnia, ponieważ wiadomo było, że będą tam zapadać bardzo ważne decyzje.

- I się nie doczekaliśmy. A zwracam uwagę na to, że Angela Merkel wystąpiła w Bundestagu , Sarkozy wystąpił w Zgromadzeniu Narodowym, że David Cameron wystąpił w Izbie Gmin przed szczytem 8-9 grudnia - mówił gość Trójki.

 

Platforma proeuropejska

Lena Kolarska-Bobińska (eurodeputowana PO) zarzuciła z kolei PiS, że ze słów wygłaszanych przez członków tej partii podczas marszu 13 grudnia można było nabrać wątpliwości czy to gen. Jaruzelski, czy minister Sikorski wprowadził stan wojenny. Polityk podkreśliła, że stanowisko PO w obliczu narastającego kryzysu w Unii Europejskiej się krystalizuje.

- Przedtem Platforma nie była tak wyraźnie proeuropejska, tak jasno mówiąca o potrzebie silnej mocnej Unii. Również dlatego, że obraz podziałów, które są w Unii, też nie był taki ostry i wyraźny - mówiła eurodeputowana.

 

 Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

 

Zdaniem Jarosława Sellina umowa międzyrządowa będzie niezgodna z naszą konstytucją.

- Dochodzimy do takiego jądra niepodległości i suwerenności, które moim zdaniem już jest nienaruszalne, bo opisuje je konstytucja - mówił gość "Pulsu Trójki".

 

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Prawica zapłaci za wyrzucenie posłów z PiS"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 21:18
Andrzej Dera ("Solidarna Polska") jest zdania, że wyrzucenie posłów z PiS to błąd polityczny, a chęć poprawienia wewnętrznej sytuacji w partii to nie jest rzecz godna takiej kary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co było, a czego nie było w expose

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 12:00
Opozycja wylicza, czego nie było w expose premiera. PO apeluje, aby rozmawiać o tym, co premier powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

13 grudnia chcemy wyrazić swój niepokój

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 13:38
Jarosław Sellin (PiS): Czujemy ciśnienie ludzi, którzy chcą zaprotestować przeciwko groźbie utraty suwerenności. Mają prawo do takiego marszu.
rozwiń zwiń