X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Prezent" od ziobrystów: nowe stawki podatkowe

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 13:28
Solidarna Polska zamierza zaproponować zmianę stawek podatkowych. Wyższym podatkiem obciążone byłyby osoby o największych dochodach.
Audio
  • Tadeusz Cymański o nowych propozycjach Solidarnej Polski
Tadeusz Cymański (L), Zbigniew Ziobro (C) i Andrzej Romanek (P) w drodze na konferencje prasową w Sejmie. Spotkanie poświęcone było prezentacji pakietu gospodarczego Solidarnej Polski, 17.12.2011
Tadeusz Cymański (L), Zbigniew Ziobro (C) i Andrzej Romanek (P) w drodze na konferencje prasową w Sejmie. Spotkanie poświęcone było prezentacji pakietu gospodarczego "Solidarnej Polski", 17.12.2011Foto: fot. PAP/Leszek Szymański

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

Tadeusz Cymański powiedział, że nowelizacja ustawy o podatkach od dochodów osobistych to pierwsza ustawa, którą Solidarna Polska zamierza wnieść do Sejmu. Wyjaśnił, że propozycja zakłada podwyższenie stawki podatkowej z 32 do 40 procent dla podatników o dochodach rocznych przekraczających 120 tysięcy złotych. Zwrócił uwagę, że taką stawką podatkową objęte zostałoby bardzo wąskie grono ludzi.

Cymański podkreślił, że pieniądze z tych podatków zostałyby skierowane na grupę podatników, których dochody nie przekraczają miesięcznie minimum socjalnego. Powiedział, że według projektu osoby najbardziej ubogie płaciłyby podatek w wysokości 12 procent.

Cztery stawki

Polityk wyjaśnił, że po tych zmianach w Polsce obowiązywałyby cztery stawki podatkowe: 12 procent dla osób najuboższych, 18 procent dla osób zarabiających rocznie do 85 tysięcy, 32 procent dla podatników z zarobkami rocznymi w przedziale 85 tysięcy zł - 120 tysięcy zł oraz 40 procent - dla najbogatszych.

Zdaniem Solidarnej Polski osoby o najwyższych zarobkach płacą duże podatki w krajach Europy Zachodniej. Solidarna Polska proponuje także pomoc ubogim młodym rodzinom, które decydują się na dzieci. Andrzej Romanek wyjaśnił, że Solidarna Polska proponuje podniesienie zasiłku rodzinnego - na pierwsze dziecko do lat 5 do 102 złotych, na drugie dziecko - 136 złotych, na trzecie - 204 zł.

IAR, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawica przemówi razem o nowej wizji Unii

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 06:11
Politycy centroprawicy chcą przedstawić propozycje dotyczące modelu i funkcjonowania Unii Europejskiej alternatywne wobec proponowanych przez szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludwik Dorn w Solidarnej Polsce. "To szokujące"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 12:03
W imieniu klubu zabrał głos w debacie po informacji premiera w sprawie przyszłości Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z PiS do Solidarnej Polski. Kolejny transfer

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 20:45
Eurodeputowany Jacek Włosowicz dołączył do Solidarnej Polski. W Warszawie podpisał deklarację o przystąpieniu do ruchu, tworzonego przez Zbigniewa Ziobrę.
rozwiń zwiń