Kupiłeś suplementy diety Bodymax? Możesz mieć problem

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 15:13
Z powodu możliwości zanieczyszczenia bardzo małymi drobinami żelaza dwóch partii suplementu diety Bodymax jego dystrybutor na polskim rynku wycofał je z obrotu.
Kupiłeś suplementy diety Bodymax? Możesz mieć problem
Foto: fot. bodymax.pl

Dyrektor zarządzający firmy Marek Nowakowski mówi, że chodzi o Bodymax 50+ 100 tabletek (nr partii produkcyjnej 415164, w szklanym opakowaniu) oraz Bodymax Plus 200 tabletek (nr partii produkcyjnej 415610, w szklanym opakowaniu), które były dostępne w aptekach pomiędzy 8 a 19 grudnia tego roku.

Bodymax jest preparatem zawierającym wyciąg z żeń-szenia, zestaw witamin i minerałów. Zgodnie z informacjami na opakowaniu, ma działanie wzmacniające, dodające energii, zwiększające wydolność fizyczną i psychiczną, odporność na stres oraz wspomagające naturalne siły obronne organizmu.

 

Zanieczyszczenia drobinami żelaza

Rutynowa kontrola jakości w fabryce w Danii, gdzie produkowany jest preparat Bodymax, wykazała w jednej z substancji używanych do jego produkcji zanieczyszczenie w postaci bardzo małych drobin żelaza.

- W opinii Ministerstwa Żywności, Rolnictwa i Rybołówstwa Danii przyjęcie tabletek z wyżej wymienionych partii nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa. Jednakże uznano tabletki za nienadające się do spożycia - poinformował dystrybutor.

Nie mogąc wykluczyć, że ta wada jakości nie dotyczy niektórych tabletek Bodymax obecnych w Polsce, Axellus Sp. z o.o. zdecydowała się wycofać je z rynku. Jak oceniają pracownicy firmy, "obecnie w obrocie mogło pozostać nie więcej niż 350 opakowań duńskiego preparatu, z czego część trafiła do konsumentów".

 

Apel do klientów

Zwracają się jednocześnie z prośbą do wszystkich klientów, którzy kupili produkt w okresie między 8 a 19 grudnia 2011 r. o sprawdzenie, czy nie pochodzi on z wycofanych partii produkcyjnych. Numery partii wraz z terminem ważności znajdują się na bocznej ściance jednostkowego opakowania kartonowego oraz na etykiecie naklejonej na słoik zawierający tabletki. W przypadku stwierdzenia zgodności numerów partii, firma prosi o dokonanie zwrotu preparatu w aptece, w której został kupiony.

Dyrektor Axellus Sp. z o. o. zapewnił, że firma powiadomiła o zaistniałej sytuacji Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Warszawie. Wdrożone zostały również działania kontrolne mające na celu jej wyjaśnienie. Informacje na ten temat będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej www.bodymax.pl (w zakładce pt. "Ważne informacje").

 

 Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

 

W przypadku pytań i wątpliwości konsumenci mogą kontaktować się z przedstawicielami dystrybutora pod numerami telefonów: stacjonarnym 22 349 67 35 (w godzinach 9.00-18.00) oraz komórkowym 604 59 72 25 (godz. 8.00-22.00).

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Suplementy diety bywają niebezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 09:30
– Przedawkowanie witamin czy minerałów może nas sporo kosztować. Odłożone w tkankach witaminy A, D czy K po latach mogą spowodować choroby oczu lub skóry – przekonuje dietetyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Suplementy diety mogą zwiększać ryzyko zgonu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 06:30
Starsze kobiety, które zażywają suplementy diety, np. multiwitaminowe, z kwasem foliowym, żelazem i miedzią, są bardziej narażone na zgon niż panie nie będące amatorkami takich preparatów.
rozwiń zwiń