X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Facebook narusza prywatność. Wyeliminuje błędy?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 20:45
Szefowie portalu społecznościowego Facebook zgodzili się usprawnić politykę prywatności użytkowników. Specjalne śledztwo w tej sprawie przeprowadził irlandzki rząd.
Audio
Facebook narusza prywatność. Wyeliminuje błędy?
Foto: Facebook.com

Po pierwsze użytkownicy będą otrzymywali informacje o tym, w jaki sposób Facebook przetwarza ich prywatne dane. Łatwiej i na trwałe będzie można też usuwać treści z profilu. Europejscy użytkownicy mają też być wyraźnie informowani o tym, że Facebook stosuje technologię rozpoznawania twarzy, co umożliwia identyfikcaję danej osoby.

 

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

 

Skargę na działalność Facebooka złożył u Irlandzkiego Komisarza Ochrony Danych 24-letni Austriak Max Schrems. Europejska centrala firmy mieści się w Dublinie. Austriak, który zwrócił się wcześniej do portalu o udostępnienie mu wszystkich informacji, jakie Facebook gromadził na jego temat, odkrył między innymi, że wśród nich znajdują się informacje, które dawno skasował.

Nowe przepisy mają wejść w życie w ciągu sześciu miesięcy.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Międzynarodowa akcja na Facebooku ws. wolności

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 15:02
Holenderski minister spraw zagranicznych wezwał na Facebooku do podpisania petycji on-line, w której domaga się uwolnienia aresztowanych w wielu krajach internetowych aktywistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent przerwał milczenie. Pisze na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2011 17:12
Dmitrij Miedwiediew podał, że nie zgadza się z hasłami i krytyką, jakie padły z ust uczestników manifestacji opozycji, lecz polecił zbadać doniesienia o oszustwach wyborczych podczas głosowania 4 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźny kalendarz na Facebooku! To nie tylko spam...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 20:47
Niedawno na Facebooku pojawiła się aplikacja "Mój Kalendarz". Ten niepozorny program ma znikomą użyteczność, a w rzeczywistości służy do zbierania ogromnej liczby danych o użytkownikach sieci.
rozwiń zwiń