X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niemcy protestują przeciw atomowi w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 11:25
Komisja Europejska otrzymała list protestacyjny niemieckich landów w sprawie budowania w Polsce elektrowni atomowych.
Audio
Elektrownia atomowa
Elektrownia atomowaFoto: Glow Images/East News

Potwierdził to w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik Komisji Cezary Lewanowicz .Powiedział on, że po wpłynięciu takiego protestu , Komisja ma obowiązek się nim zająć i to uczyni. Komisja sprawdzi między innymi, czy Polska konsultowała budowę elektrowni z krajami sąsiadującymi , co nakazuje unijna dyrektywa.

50 tysięcy podpisów zebrano w Niemczech pod petycją przeciwko budowie w Polsce elektrowni jądrowych.  Dokumenty złożono też w polskiej ambasadzie w Berlinie.
Chodzi o postępowanie w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Procedura ta daje sąsiadom Polski prawo do zgłaszania uwag i zastrzeżeń do naszego programu jądrowego.

W Niemczech zastrzeżeń nie brakuje, szczególnie na wschodzie kraju. Mieszkańcy tłumaczą, że skutki ewentualnej awarii w polskiej elektrowni będą niebezpieczne także dla nich. Polski program atomowy krytykują też władze przygranicznych landów.

Rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego niedawno określił program jako niepełny, niedbały i bagatelizujący zagrożenia.

Wielu zwykłych Niemcy nie może też zrozumieć, dlaczego Polska decyduje się energetykę atomową w czasie, gdy ich kraj zapowiedział jej wycofanie i przejście na energię słoneczną, wodną i wiatrową.

25 listopada ubiegłego roku, Polska Grupa Energetyczna ogłosiła listę możliwych lokalizacji elektrowni jądrowej. Są na niej Żarnowiec, Choczewo, Gąski - wszystkie trzy miejsca położone są nad Morzem Bałtyckim. Podawany przez PGE w listopadzie 2011 roku harmonogram prac prowadzących do uruchomienia pierwszej elektrowni jądrowej zakładał, że wiosną 2012 roku zaczną się specjalistyczne badania lokalizacji, w połowie 2012 roku nastąpi wybór inżyniera kontraktu, do końca 2013 roku nastąpi wybór ostatecznej lokalizacji elektrowni i właśnie wybór technologii. W 2016 roku grupa zacznie budowę i do końca 2020 roku uruchomi elektrownię.

IAR, agkm

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska jest otoczona państwami posiadającymi elektrownie atomowe

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 06:48
W Czechach jest sześć czynnych reaktorów, na Słowacji - dziewięć, na Ukrainie - piętnaście, a Niemcy mają ich aż szesnaście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To już pewne. Niemcy zamkną elektrownie jądrowe

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 16:53
Bundestag przyjął ustawy umożliwiające rezygnację z energetyki atomowej w Niemczech. Oznacza to, że ostatni niemiecki reaktor zostanie wyłączony do roku 2022.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie plany atomowe przeszkadzają Niemcom

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 17:09
Władze przygranicznego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie apelują do polskich władz o rezygnację z planów budowy elektrowni atomowych.
rozwiń zwiń