X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityk roku 2011 w Rosji: Aleksiej Nawalny

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 09:08
Aleksiej Nawalny zapowiada, że zmierzy się w marcowych wyborach prezydenckich z Władimirem Putinem.
Audio
Polityk roku 2011 w Rosji: Aleksiej Nawalny
Foto: fot. Wikipedia/CC/yfrog.com/hwnhaecj

Jednym z liderów opozycji, który wzbudza duże zainteresowanie zagranicznych obserwatorów i niezależnych komentatorów jest bloger Aleksiej Nawalny. Gazeta „Wiedomosti” ogłosiła go politykiem roku 2011. Rosyjska prasa nadała mu już kilka przydomków: -„Ten, którego boi się Putin”, „człowiek, którego czytają miliony” i „polityk ery informatyzacji”. Nawalny jak przystało na blogera internetową możliwość porozumiewania się ze społeczeństwem opanował do perfekcji.

Urodził się w podmoskiewskim Butyniu w 1976 roku. Ukończył dwa fakultety stołecznego uniwersytetu - prawo i finanse specjalizując się w operacjach giełdowych i papierach wartościowych. Taki też był początek jego przygody z Internetem. Skupując niewielkie ilości akcji państwowych koncernów zgodnie z przysługującym mu jako akcjonariuszowi prawem domagał się szczegółowych raportów na temat działalności spółek. Potrafił odnajdywać w nich nieprawidłowości, ślady korupcji i malwersacji, a wyniki swoich badań publikował w Internecie. Założył blog, na którym krytykuje panoszącą się w Rosji korupcję i stronę internetową „RosPił” - czyli rosyjska piła, której symbolem jest dwugłowy orzeł trzymający piłę w szponach. Tą Piłą ma przepiłowywać korupcyjne układy.

"Partia żulików i złodziei"

Aleksiej Nawalny w ostatnim dziesięcioleciu związany był politycznie z ruchem demokratycznym Jabłoko i kilkoma antykorupcyjnymi projektami społecznymi. To on wymyślił obraźliwe określenie dla partii Władimira Putina i Dmitrija Miedwiediewa - „Partia żulików i złodziei”. Przy każdej okazji krytykuje Kreml i rząd za brak nadzoru nad urzędnikami, panoszącą się korupcję, nepotyzm i brak kontaktów ze społeczeństwem. Często od Nawalnego po głowie dostają także liderzy opozycji, którzy jego zdaniem bardziej myślą o swoich karierach politycznych jak o przemianach społecznych. Nawalny w grudniu ubiegłego roku stanął na czele jednej z pierwszych demonstracji przeciwko sfałszowanym wyborom parlamentarnym. Został zatrzymany i trafił na 15 dni do aresztu.

Cześć rosyjskich komentatorów uważa go za naturalnego przywódcę opozycji. Dzięki internetowej popularności znają go ludzie w całej Rosji. Wiele osób, także z kręgów intelektualnych utożsamia się z jego ideami. Największym przypisywanym mu atutem jest czysta karta w działalności urzędniczej. W przeciwieństwie do swoich kolegów, znanych opozycjonistów nigdy nie zasiadał we władzach Rosji.

Ostatnim akordem jego kampanii wyborczej, jeśli zostanie zarejestrowany jako kandydat, ma być wielomilionowa demonstracja antyrządowa zorganizowana na tydzień przed wyborami.

IAR, agkm

 

 

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach >>>


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Putin: opozycja nie ma liderów, ani programu

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 10:54
Premier Rosji Władimir Putin skrytykował rosyjską opozycję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin stał się śmieszną figurą (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 08:15
Prof. Włodzimierz Marciniak (sowietolog): Inaczej uprawia się dialog, gdy jest się władcą szanowanym i za takiego uważanym, któremu wszyscy oddają hołdy, a inaczej, gdy druga strona z ciebie się śmieje i uważa ciebie za błazna. A za kogoś takiego już część Rosjan zaczyna Putina uważać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Protesty to dopiero początek niezadowolenia"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 10:02
Rozczarowanie rządami Władimira Putina w Rosji będzie narastało w najbliższych miesiącach - uważa politolog profesor Włodzimierz Marciniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: dziesiątki zatrzymanych na demonstracjach

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2011 18:50
Opozycja rosyjska zorganizowała manifestacje w obronie artykułu 31 konstytucji, który gwarantuje Rosjanom wolność zgromadzeń.
rozwiń zwiń