X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z „cienia CIA” skradziono setki adresów i haseł

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 13:29
Po włamaniu na stronę prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor, zwanej "cieniem CIA", ujawniono dane, które bardzo zainteresują obce wywiady - e-maile i hasła tysięcy urzędników resortów obrony, pracowników NATO.
Z cienia CIA skradziono setki adresów i haseł

Hakerzy, prawdopodobnie z grupy Anonymous uzyskali podczas świąt Bożego Narodzenia dostęp do informacji o kontach Stratforu, portalu-wywiadowni z siedzibą w Teksasie, specjalizującego się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwie. Strona Stratfor jest niedostępna do tej pory.

Baza danych rejestrowała ID użytkowników, głównie ich adresy e-mail i odkodowane hasła blisko 850 tysięcy subskrybentów Stratfora – pisze „The Guardian”. Skradzione zostały także numery kart kredytowych 75 tysięcy osób, które korzystały z płatnych usług portalu.

Rozmiar strat szacował dla brytyjskiej gazety “The Guardian” John Bumgarner, ekspert ds. bezpieczeństwa mieszczącej się w Waszyngtonie placówki badawczej US Cyber Consequences Unit. Wśród tysięcy informacji ujawnionych przez hakerów wśród znalazł dane setek konkretnych urzędników brytyjskich, amerykańskich żołnierzy służących w Iraku i w Afganistanie.

Oznacza to, że ujawniono tysiące e-maili i haseł należących do osób związanych z obroną, wywiadem i policją w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, polityków i doradców NATO. Według Bumgarnera, te dane mogą okazać się bardzo przydatne obcym wywiadom, które interesują się na przyklad Wielką Brytanią.

Wiele spośród tych adresów nie jest zazwyczaj udostępnianych opinii publicznej, a złamanie haseł możliwe jest za pomocą odpowiedniego oprogramowania – pisze "The Guardian".

Bumgarner znalazł 221 maili urzędników resortu obrony, w tym wojskowych, a także ogromną bazę wojskowych amerykańskich, 19 tysięcy adresów w domenie .mil. Ekspert znalazł tam również informacje na temat sekretarza stanu Henry’ego Kissingera.

Nawet jeśli e-maile były dostępne do publicznej wiadomości, to kradzież haseł może zaszkodzić –  tak ocenia swoje osobiste straty w rozmowie z dziennikiem jedna z osób, której dane wyciekły. Inna osoba przyznaje, że nie były świadoma zagrożenia, bo nie wiedziała o ataku.

 

agkm

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anonimowi uspokajają: nie zniszczymy Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2011 08:00
Wiadomość mówiącą o tym, że jedna z najbardziej znanych grup hakerskich zamierza zaatakować Facebooka, przestraszyła wielu użytkowników tego serwisu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hackerzy przejęli TV: „Ground Zero zaatakowane!”

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 10:21
Hakerzy przejęli na Twitterze konto amerykańskiej telewizji NBC News w piątek i publikowali fałszywe informacje o mającym jakoby właśnie miejsce ataku terrorystów na Nowy Jork.
rozwiń zwiń