X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2012. Zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 07:46
Tak jak rok temu, na pierwszym miejscu uplasowało się Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Audio
Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2012. Zobacz
Foto: sxc.hu

Liceum Akademickie UMK w Toruniu działa od 1998 roku. Kierowane jest przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK). Jest pierwszą w Polsce szkołą stworzoną specjalnie z myślą o uczniach wybitnie zdolnych. W zespole uczy się około 300 uczniów, z czego ponad połowa jest spoza Torunia.

Drugie miejsce w rankingu zajęło XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, a trzecie - XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Najlepsze technikum jest w Lublinie

Najlepszym technikum w Polsce zostało Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie, które w ubiegłym roku zajęło w rankingu siódme miejsce. Technikum jest częścią Zespołu Szkół Elektronicznych, którego początki sięgają roku szkolnego 1957/58. Kształci w zawodach technik elektronik i technik teleinformatyk.

Drugie miejsce w rankingu techników zajął ubiegłoroczny lider - Technikum Łączności nr 14 działające w ramach Zespołu Szkół Łączności w Krakowie im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Na trzecim miejscu znalazło się Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu.

Najlepsze wyniki matur, najwięcej olimpijczyków

W rankingu maturalnym wśród liceów zwyciężyło: XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, drugie miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie, a trzecie - LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie.

W rankingu maturalnym wśród techników na pierwszym miejscu jest Technikum Łączności nr 14 w Krakowie, na drugim - Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu, na trzecim - Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.

W rankingu olimpijskim zwyciężyło Liceum Akademickie UMK. Drugie miejsce zajęło XIII LO w Szczecinie, a trzecie - XIV LO im. Polonii Belgijskiej.

To już 14. ranking

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych po raz czternasty przygotowały: miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". W rankingu oceniano 500 najlepszych liceów w Polsce i 250 techników.

Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. Po raz pierwszy w przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matura to dla nich "pikuś"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 12:00
Jeszcze rok temu z ironią spoglądali na zeszłorocznych maturzystów. Zdać maturę? To nie problem! Od wczoraj rocznik ’92 pisze egzaminy maturalne. Doświadcza, jakie to "hop-siup".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modne kierunki studiów kuszą maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 00:45
Prawo, psychologia, anglistyka i budownictwo to najbardziej oblegane w tym roku kierunki studiów - czytamy w "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matury 2011: 15 procent maturzystów oblało egzamin

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 11:22
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu maturalnego po egzaminie poprawkowym, przeprowadzonym w sierpniu.
rozwiń zwiń