Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2012. Zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 07:46
Tak jak rok temu, na pierwszym miejscu uplasowało się Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Audio
Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2012. Zobacz
Foto: sxc.hu

Liceum Akademickie UMK w Toruniu działa od 1998 roku. Kierowane jest przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK). Jest pierwszą w Polsce szkołą stworzoną specjalnie z myślą o uczniach wybitnie zdolnych. W zespole uczy się około 300 uczniów, z czego ponad połowa jest spoza Torunia.

Drugie miejsce w rankingu zajęło XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, a trzecie - XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Najlepsze technikum jest w Lublinie

Najlepszym technikum w Polsce zostało Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie, które w ubiegłym roku zajęło w rankingu siódme miejsce. Technikum jest częścią Zespołu Szkół Elektronicznych, którego początki sięgają roku szkolnego 1957/58. Kształci w zawodach technik elektronik i technik teleinformatyk.

Drugie miejsce w rankingu techników zajął ubiegłoroczny lider - Technikum Łączności nr 14 działające w ramach Zespołu Szkół Łączności w Krakowie im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Na trzecim miejscu znalazło się Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu.

Najlepsze wyniki matur, najwięcej olimpijczyków

W rankingu maturalnym wśród liceów zwyciężyło: XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, drugie miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie, a trzecie - LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie.

W rankingu maturalnym wśród techników na pierwszym miejscu jest Technikum Łączności nr 14 w Krakowie, na drugim - Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu, na trzecim - Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.

W rankingu olimpijskim zwyciężyło Liceum Akademickie UMK. Drugie miejsce zajęło XIII LO w Szczecinie, a trzecie - XIV LO im. Polonii Belgijskiej.

To już 14. ranking

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych po raz czternasty przygotowały: miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". W rankingu oceniano 500 najlepszych liceów w Polsce i 250 techników.

Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. Po raz pierwszy w przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matura to dla nich "pikuś"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 12:00
Jeszcze rok temu z ironią spoglądali na zeszłorocznych maturzystów. Zdać maturę? To nie problem! Od wczoraj rocznik ’92 pisze egzaminy maturalne. Doświadcza, jakie to "hop-siup".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modne kierunki studiów kuszą maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 00:45
Prawo, psychologia, anglistyka i budownictwo to najbardziej oblegane w tym roku kierunki studiów - czytamy w "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matury 2011: 15 procent maturzystów oblało egzamin

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 11:22
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu maturalnego po egzaminie poprawkowym, przeprowadzonym w sierpniu.
rozwiń zwiń