Śmiertelny wypadek na torach. Maszynista pijany

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 20:29
W miejscowości Iwiny (woj. dolnośląskie) fiat cinquecento zderzył się z jadącym po torach zestawem naprawczym. 41-letnia kobieta prowadząca auto zmarła w szpitalu.
Śmiertelny wypadek na torach. Maszynista pijany
Foto: fot. Wikipedia

Kobieta zaraz po wypadku została przewieziona do szpitala. Była przytomna. Jednak po godzinie 14 zmarła w skutek obniesionych obrażeń.

W międzyczasie okazało się, że 50-letni mężczyzna prowadzący pojazd szynowy był pijany. Policja stwierdziła, że miał około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

 

Policja poinformowała także, że jest jeszcze za wcześnie by wypowiadać się na temat ewentualnego sprawcy wypadku. Oskar Olejnik, rzecznik prasowy spółki tłumaczy, że przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku jest oznaczony znakami pionowymi, które wymagają od kierowcy zatrzymania się. Powinien on też upewnić się czy jest możliwości bezpiecznego przekroczenia torów.

 

"Gazeta Wrocławska"/mr

Zobacz więcej na temat: fiat cinquecento wypadek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Poznań: 47 osób rannych. Motorniczy z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 16:01
Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaksice: auto wjechało pod pociąg. Są utrudnienia

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 08:42
Na przejeździe kolejowym w Jaksicach (woj. kujawsko-pomorskie) samochód zderzył się z pociągiem. Jedna osoba została ranna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł prokurator potrącony przez ciężarówkę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 17:37
Prokurator został potrącony, gdy wraz z żoną i dzieckiem przechodził przez ulicę. Tragedia rozegrała się na przejściu dla pieszych.
rozwiń zwiń