X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Incydent na sali sądowej

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 13:35
Przed ogłoszeniem wyroku w procesie o wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 roku policja usunęła z sali dwie osoby, w tym byłego lidera KPN Adama Słomkę.
Audio
  • Protest przed ogłoszeniem wyroku ws. wprowadzenia stanu wojennego
Incydent na sali sądowej
Foto: (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Obecni na sali demonstranci krzyczeli m.in. "hańba" i "mordercy", potem zaintonowali rotę. Protestujący przynieśli ze sobą transparent z napisem "Pamiętamy Zbrodnie PRL". 

Były poseł KPN - Obóz Patriotyczny Adam Słomka powiedział m.in. że sędziowie to jest "szajka z mianowania Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka", dlatego generał Jaruzelski nie musi się stawić przed sądem.Proces w sprawie wprowadzenie stanu wojennego

W sprawie oskarżone są trzy osoby: szef PZPR Stanisław Kania, były szef MSW generał Czesław Kiszczak i była członkini Rady Państwa PRL Eugenia Kempara.

Proces trwał trzy lata. 84-letni dziś Kania i 86-letni Kiszczak odpowiadają za udział w "związku przestępczym o charakterze zbrojnym", który - według IPN - na najwyższych szczeblach władzy PRL przygotowywał stan wojenny (grozi za to do ośmiu lat więzienia). 82-letnia Kempara ma zarzut przekroczenia uprawnień przez głosowanie za dekretami o stanie wojennym - wbrew konstytucji PRL, bo podczas sesji Sejmu Rada nie mogła wydawać dekretów (kara do trzech lat).

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

Prokurator żąda dla byłego szefa PZPR Stanisława Kani i byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka kar po dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Wobec trzeciej oskarżonej, byłej członkini Rady Państwa PRL Eugenii Kempary z powodu przedawnienia karalności jej czynu - ale z jednoczesnym uznaniem winy - prokurator wnosi o umorzenie sprawy. Obrona chce uniewinnienia wszystkich oskarżonych.

Zobacz serwis specjalny: STAN WOJENNY>>>

IAR,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kiszczak przed sądem: zapobiegliśmy katastrofie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 16:02
Do 5 stycznia Sąd Okręgowy odroczył mowę końcową autorów wprowadzenia stanu wojennego. Sędzia tłumaczyła, że sprawa jest zawiła, a na jej rozpatrzenie potrzeba 7 dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kania o stanie wojennym: jestem niewinny

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 10:41
Były I sekretarz KC PZPR 84-letni Stanisław Kania wygłosił ostatnie słowo w procesie o wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sądy nie powinny wydawać ocen historycznych"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 21:32
Dokładnie za tydzień poznamy wyrok w procesie autorów stanu wojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciągnący się proces za stan wojenny to wielka kompromitacja

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 10:30
Zofia Wojtkowska ("Newsweek"): Sąd stoi przed bardzo trudną decyzją, ponieważ w procesie tym jest już więcej zarzutów polityczno-historycznych niż karnych.
rozwiń zwiń