X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Solidarna Polska nie chce stowarzyszenia Ślązaków

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 14:25
Sąd w Opolu zarejestrował Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej. Posłowie SP protestują, mówiąc że narodowość śląska nie istnieje, a stowarzyszenie ma tylko kłócić Polaków.
Audio
  • Patryk Jaki, rzecznik SP: mamy nadzieję, że ta procedura zablokuje niebezpieczny proceder, który w naszym przekonaniu ma tylko i wyłącznie na celu skłócanie osób zamieszkujących tereny polskie
Solidarna Polska nie chce stowarzyszenia Ślązaków
Foto: jaki.pl

Rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki zapowiedział, że partia zwróci się do wojewody śląskiego, by odwołał się od decyzji o rejestracji Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Powód?

Zdaniem posłów Solidarnej Polski, członkami Stowarzyszenia są głównie znani z pogardliwych wypowiedzi na temat Polski i Polaków działacze Ruchu Autonomii Śląska. Co więcej według Sądu Najwyższego w Polsce nie ma narodowości śląskiej. Nie została także uwzględniona w ustawie o mniejszościach narodowych, więc członkowie SP twierdzą, że nie ma podstaw do rejestracji takiego stowarzyszenia.

Patryk Jaki podkreślił, że sam pochodzi z Oposzczyzny i szanuje gwarę i tradycję śląską, ale nie zgadza się na to, by narodowość śląska była stawiana jako alternatywna do polskiej.

Z kolei poseł Mariusz Orion-Jędrysek pytał retorycznie podczas konferencji prasowej, jaki sens ma zarejestrowane Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej. Według posłów Solidarnej Polski, jest to absurd, który źle świadczy o porządku prawnym w Polsce.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Narodowość śląska" nie zniknie ze statusu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 16:45
Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej nie wykreśli ze swojego statutu pojęcia "narodowość śląska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojewoda śląski skreślony z listy członków RAŚ

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 10:00
To odpowiedź na apel Zygmunta Łukaszczyka o usunięcie jego danych osobowych z bazy Ruchu Autonomii Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świerklany: niemal wszyscy za autonomią Śląska

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 11:21
Mieszkańcy Świerklan wzięli udział w sondażowym prareferendum w sprawie autonomii Śląska, zorganizowanym przez Ruch Autonomii Śląska.
rozwiń zwiń