Rosjanie po półtora roku budują dach nad wrakiem

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 12:09
Żołnierze wznoszą nad pozostałościami polskiego tupolewa drewnianą konstrukcję.
Audio
  • Relacja Macieja Jastrzębskiego: fragmenty samolotu nie mogą być na razie wydane Polsce ze względu na toczące się w Rosji śledztwo w sprawie przyczyn smoleńskiej katastrofy
Rosjanie po półtora roku budują dach nad wrakiem
Foto: mak.ru

Władze Smoleńska wspólnie z Ministerstwem Obrony Rosji rozpoczęły budowę wiaty ochraniającej wrak polskiego Tu-154M. Fragmenty samolotu nie mogą być na razie wydane Polsce ze względu na toczące się w Rosji śledztwo w sprawie przyczyn smoleńskiej katastrofy.

Polska wielokrotnie zwracała się do strony rosyjskiej o wydanie fragmentów rozbitej maszyny. Rosjanie jednak tłumaczą, że nie pozwala im na to prawo, bowiem ważne dowody w śledztwie muszą znajdować się w pełnej dyspozycji Komitetu Śledczego aż do zakończenia postępowania.

Zobacz serwis specjalny Smoleńsk 2010 >>>

Uznając jednak za słuszne prośby strony polskiej o niedopuszczenie do degradacji fragmentów samolotu podjęto decyzję o jego zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi. Informację tę potwierdzał w ubiegłym tygodniu przebywający w Moskwie Prokurator Generalny Andrzej Seremet.

Obecnie na lotnisku "Siewiernyj" w Smoleńsku kilku żołnierzy miejscowego garnizonu wznosi drewnianą konstrukcję wokół wraku Tupolewa. Prace mają zostać ukończone w ciągu kilku dni.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR,wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Reporterzy: "widzieliśmy jak zabezpieczano wrak tupolewa oponami"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 06:18
W "Naszym Dzienniku" czytamy, że reporterzy pisma byli świadkami karczowania roślinności w Smoleńsku, ze ścieżki podejścia i okolic miejsca zderzenia polskiego samolotu Tu-154M z ziemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oględziny urządzeń Tu-154 potrwają kilka dni"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 17:25
Polscy eksperci i prokuratorzy przebywający w Moskwie zapoznali się ze spisem urządzeń pokładowych tupolewa, które znajdują się w dyspozycji Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co polscy prokuratorzy przywieźli z Moskwy?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 18:46
- Przeprowadzono wiele zaplanowanych czynności, w ocenie prokuratorów założony plan czynności w Smoleńsku i Moskwie został zrealizowany w całości - powiedział rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa.
rozwiń zwiń