Mazowsze: szefowie policji rezygnują ze służby

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 17:55
Komendant stołecznej policji nadinsp. Adam Mularz i komendant mazowieckiej policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki złożyli rezygnacje - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski.
Audio
Mazowsze: szefowie policji rezygnują ze służby
Foto: policja.pl

Jak poinformował Sokołowski, Adam Mularz złożył raport o odejściu ze względów osobistych. - Jego stanowisko obejmie w środę świętokrzyski komendant wojewódzki nadinsp. Mirosław Schossler - powiedział rzecznik KGP.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Szkotnicki złożył rezygnację w związku z odejściem na emryturę. Jego następcą będzie  jego dotychczasowy zastępca Rafał Batkowski.

Jak podało radio RMF FM, komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński odwołał szefa Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.

To już kolejne zmiany w policji. Na początku stycznia nowy komendant główny powołał swoich zastępców. Zostali nimi dotychczasowy komendant wojewódzki policji z Gdańska Krzysztof Gajewski, komendant-rektor policyjnej uczelni w Szczytnie Arkadiusz Letkiewicz i małopolski komendant wojewódzki Andrzej Rokita.

W piątek w Komendzie Stołecznej Policji odbyła się odprawa podsumowująca działania funkcjonariuszy garnizonu stołecznego. Stołeczni policjanci byli chwaleni przez przedstawicieli władz samorządowych za skuteczną walkę z przestępczością. Wskazano, że prawie we wszystkich kategoriach przestępczość maleje a wskaźnik poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców stolicy i okolic wynosi 79 proc.

IAR,PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie matura, lecz chęć szczera robi policjanta. Nawet skazana za wykroczenie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 06:45
Drzwi do służby w policji otwierają się dla osób bez średniego wykształcenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal zamiast kajdanek. Kultura w służbie policji

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 09:45
Gość „Sygnałów Dnia” inspektor policji Grzegorz Jach opowiada o nietypowym festiwalu młodzieży „Przystanek PAT”, który współorganizuje Teatr Środowiska Policyjnego „Scena 07”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi ludzie szturmują komendy w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 17:48
Media oceniają, że powodem zwiększonego zainteresowania pracą w niebieskim mundurze jest planowana zmiana w systemie emerytalnym służb mundurowych.
rozwiń zwiń