Jerzy Stuhr: nie poddałem się, zbieram siły

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 20:14
- Mam wolę walki: straszliwą, genetyczną, przebojową - mówi w wywiadzie dla magazynu "Viva!" zmagający się z chorobą nowotworową aktor Jerzy Stuhr.
Jerzy Stuhr: nie poddałem się, zbieram siły
Foto: fot. screen z Vivy!

Aktor przyznaje, że w sprawach zawodowych jego telefon nie dzwoni tak jak wcześniej. - Boją się do mnie zadzwonić, do żony dzwonią. (...) Może myślą, że akurat mam zabieg? Więc jest cisza - mówi dziennikarce "Vivy!".

Dodaje, że za to ma duże wsparcie "z zewnątrz". - A to przedziwny kwiatuszek mi wyśle dziewczyna, inna paciorek, który przynosi energię, zakonnica się modli za mnie 24 godziny, wszystko to dociera do mnie - mówi.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

W nawiązaniu do swojej choroby, aktor mówi, że już "raz był po drugiej stronie" (Stuhr miał poważne kłopoty z sercem). - Jestem uzbrojony, przygotowany w każdej chwili na to, co los może zarządzić. Ja się nie zdenerwuję - podkreśla.

Dodaje, że choroba, na którą cierpi nauczyła go rezygnacji. - Nie wolno mi wielu rzeczy - mówi. Stuhr musiał zrezygnować między innymi ze sportu i dobrego jedzenia. - Moje schorzenie jest związane z przełykiem (...) A byłem obżartuchem - przyznaje aktor, który z powodu choroby bardzo schudł.

Jerzy Stuhr podkreśla, że w całej tej sytuacji "ani przez sekundę" nie poddał się. - Nie potraktowałem mojego stanu jako niewyleczalnego - mówi.

Aktor wyjawił, że zbiera siły na 3 września, kiedy ma wystąpić w spektaklu "32 omdlenia" transmitowanym na żywo w Teatrze Telewizji. - To byłaby dobra okazja, bo cały kraj by się w jeden wieczór dowiedział, że wróciłem, to byłby ważny sygnał i ludziom by pomógł - mówi.

Jerzy Stuhr ma 64 lata. Jest aktorem i wykładowcą akademickim, w latach 1990-1996 i 2002-2008 był rektorem krakowskiej PWST. We wrześniu trafił do szpitala onkologicznego z kłopotami z gardłem, lekarze potwierdzili nowotwór krtani. Aktor zawiesił na czas nieokreślony wszystkie występy.

"Viva!", kk

Zobacz więcej na temat: Jerzy Stuhr nowotwory TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Stuhr w szpitalu. Odwołano "32 omdlenia"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 11:25
Aktor ma kłopoty laryngologiczne i wróci do pracy najwcześniej za dwa miesiące. Z tego powodu w Teatrze Polonia odwołano spektakle "32 omdlenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr nie wróci już na deski teatru?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 17:04
- Sztuka "32 omdlenia" w stołecznym Teatrze Polonia to mój ostatni spektakl - oświadczył aktor Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stuhr: wierzę, że pokonam chorobę

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 10:46
Aktor Jerzy Stuhr walczy z rakiem. Dostaje dziennie setki listów i e-maili. Na łamach "Gazety Krakowskiej" wyznaje, że dzięki nim wierzy w zwycięstwo.
rozwiń zwiń