"Lista faszystów". Państwo przegrywa z Antifą

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 08:29
Ani prokuratura, ani Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych nie doprowadziły do usunięcia rzekomej "listy faszystów" z internetu.
Lista faszystów. Państwo przegrywa z Antifą
Foto: SXC.hu

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że organy państwa okazują się bezsilne w starciu z ultralewicową organizacją Antifa. Mimo medialnych zapowiedzi ani organy ścigania, ani Urząd Ochrony Danych Osobowych nie potrafiły zmusić lewicowych ekstremistów do usunięcia ze strony internetowej danych 450 osób oskarżanych przez nich o faszyzm.

Bojówkarze z organizacji Antifa na swojej stronie internetowej opublikowali stworzoną przez siebie listę nazwisk i adresów kilkuset osób. Lewicowi działacze ogłosili, że to "lista polskich faszystów", i wezwali do podjęcia działań przeciwko nim. W rzeczywistości w ten sposób o faszyzm oskarżyli przypadkowe osoby, na przykład Krzysztofa K., pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku - czytamy w dzienniku.

Choć po publikacji "Rzeczpospolitej" wiele instytucji państwowych zapowiedziało zdecydowane działania, adresy i nazwiska rzekomych faszystów wciąż wiszą w sieci. A, jak czytamy w dzienniku, bojówkarze z Antify kpią na swojej stronie internetowej, że o krokach prawnych przeciwko nim wiedzą z mediów.

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Antifa zastrasza biegłego od symboli NOP

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 08:23
Aktywiści antyfaszystowscy chwalą się w internecie wymalowaniem celownika na drzwiach gabinetu dr Pawła Nowaka, który opiniował dla sądu m.in. krzyż celtycki. Nowak otrzymuje też groźby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieccy bojówkarze z Antify usłyszeli wyrok

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 16:24
Sąd skazał pięcioro obywateli Niemiec z ruchu Antifa na kary od 6 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za udział w zbiegowisku i atakowanie policjantów podczas obchodów 11 Listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledczy zajmą się publikacją "listy faszystów"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 07:06
Antifa Polska umieściła w internecie nazwiska oraz adresy 450 osób, którym przypisuje faszystowskie poglądy i zachęca do działań w nie wymierzonych - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń