X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rząd walczy z opozycją o opanowanie ulic"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 22:25
Kilkaset tysięcy Węgrów wzięło udział w wiecu poparcia dla prawicowego rządu premiera Viktora Orbana w centrum Budapesztu.
Audio
  • Zsolt Bayer szef prawicowego dziennika "Magyar Hirlap": jesteśmy częścią wolnej, zjednoczonej Europy a nie krajem totalitarnym. Rząd nie narusza zasad demokracji konstytucyjnej, a prawica uzyskała mandat w demokratycznych wyborach parlamentarnych
Rząd walczy z opozycją o opanowanie ulic
Foto: PAP/EPA/JANOS MARJAI HUNGARY

Zdaniem organizatorów na Plac Kossutha przyszło nawet ćwierć miliona ludzi. Na czele pochodu niesiono ogromny transparent "Węgry nie są kolonią Unii". Pojawiły się też podziękowania wobec Polski. W czasie trwania wiecu przed siedzibą prezydenta Pala Schmitta demonstrowała kilkusetosobowa grupa przeciwników rządu. Domagano się ustąpienia premiera Orbana i rozwiązania parlamentu.

Do Budapesztu od rana przyjeżdżały dziesiątki autobusów ze zwolennikami obecnego rządu. Przybyli także rodacy z Rumunii i serbskiej Wojwodiny. Miejscem zbiórki był Plac Bohaterów. Potem tłum ludzi przemaszerował na Plac Kossutha pod gmach parlamentu. Organizatorzy nazwali demonstrację "marszem pokoju".

Uczestnicy demonstracji rozwinęli ogromny transparent "Dziękujemy ci, Polsko !" Na kolejnych transparentach napisano : "Precz z unijną okupacją !" "Kochamy Viktora Orbana ! "Ręce precz od Węgier !".

"Nie kwestionujemy udziału Węgier w Unii Europejskiej. Ale chcemy uczciwego traktowania a nie politycznej nagonki na nasz kraj. Ten rząd uczynił wiele dla Węgier. Idziemy własną drogą, drogą wolności i tolerancji. Jesteśmy wolni i respektujemy prawa Unii i naszych sąsiadów." - mówili zebrani na Placu Kossutha.

Mimo wezwań zgromadzonych w wiecu nie wzięli udziału politycy rządzącej prawicy. Premier Orban powiedział dziennikarzom, że "wiec zwołały organizacje obywatelskie popierające rząd i on nie był jego inicjatorem".

/

 Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

IAR, wit, dp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po szczycie UE Węgry łagodnieją. Chcą integracji

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 15:47
Węgierski rząd łagodzi stanowisko w sprawie głębszej integracji jego kraju z państwami eurolandu. Wcześniej Węgryodmówiły zgody na zmiany w traktacie lizbońskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Precz z łapami od niepodległych Węgier"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 15:31
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta wystąpił z trybuny sejmowej w obronie Węgier przed "bezprecedensowym spektaklem gróźb, połajanek i nacisków stosowanych przez urzędników UE".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma alternatywy dla Viktora Orbana

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 09:35
Pisarz Krzysztof Varga przyznaje, że węgierska partia socjalistyczna zupełnie się skompromitowała, a inne ugrupowania nie cieszą się dużym poparciem, więc tylko Fidesz się liczy.
rozwiń zwiń