X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska Wikipedia nie będzie strajkować przeciw ACTA

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 17:20
Wikipedyści nie będą strajkować, bo nie wiadomo, jakie konsekwencje niesie ze sobą kontrowersyjna umowa.
Wikipedia to wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii działającej w oparciu o zasadę otwartej treści. Funkcjonuje wykorzystując oprogramowanie MediaWiki (jęz. hawajski: wiki = szybkoprędko), wywodzące się z koncepcji WikiWikiWeb, umożliwiające edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę i aktualizację jej treści w czasie realnym.
Wikipedia to wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii działającej w oparciu o zasadę otwartej treści. Funkcjonuje wykorzystując oprogramowanie MediaWiki (jęz. hawajski: wiki = „szybko"„prędko”), wywodzące się z koncepcji WikiWikiWeb, umożliwiające edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę i aktualizację jej treści w czasie realnym.Foto: Wikipedia

- Zapisy międzynarodowego porozumienia ACTA, dotyczącego m.in. przeciwdziałania naruszeniom własności intelektualnej w internecie, są na tyle niejasne i ogólnikowe, że nie wiadomo, jak ten dokument może wpłynąć na wolność w internecie - rzecznik Stowarzyszenia Wikimedia Polska, Paweł Zienowicz. - W internecie obserwujemy, że różne akcje przeciwko podpisaniu tego porozumienia są robione na żywioł, bo nikt do końca nie wie, co jest w tym dokumencie i nikt go nie rozumie - zauważył.

Na wtorek, 24 stycznia, internetowy strajk przeciw ACTA zapowiedziały serwisy: Wykop, Demotywatory, Antyweb, Kwejk, JoeMonster i IT Tech Blog, a także wiele internetowych blogów.

ACTA (anti-counterfeiting trade agreement) to międzynarodowa umowa handlowa dotycząca przede wszystkim zwalczania obrotu towarami podrobionymi. Dokument poświęcony jest także zagadnieniom przeciwdziałania naruszeniom własności intelektualnej, również w internecie. Do porozumienia ma dołączyć UE.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska potępiło "wszelkie niedemokratyczne formy protestu, w szczególności rzekome ataki na strony internetowe urzędów państwowych w Polsce".

Zienowicz wyjaśnił, że ostatni protest Wikipedii - wyłączenie na jedną dobę jej anglojęzycznej wersji i strajk edytorów - odnosił się do dwóch dokumentów prawnych w Stanach Zjednoczonych. Projektowane w amerykańskim prawie zmiany mogłyby doprowadzić do zamknięcia Wikipedii - powiedział rzecznik.

Czytaj TREŚĆ UMOWY ACTA >>>

PAP, antyweb.pl / wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk polskiego internetu? Zobacz, kiedy znikną strony

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 21:50
Dziesiątki polskich stron www zostanie wyłączonych. Podczas internetowego strajku przestanie działać m.in. serwis joemonster.org.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna o ACTA. Kolejne ataki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 23:34
Panika po ataku hakerskim na strony najważniejszych polskich instytucji. Minister Michał Boni zasugerował, że Polska podpisze ACTA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boni jest zdania, że Polska podpisze ACTA

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 16:58
- Prace nad ACTA powinny trwać, a Polska powinna być gotowa do jej podpisania. ACTA w niczym nie zmieni polskiego prawa - powiedział minister administracji i cyfryzacji.
rozwiń zwiń