X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ACTA nie wejdzie w życie bez 27 ratyfikacji?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 19:23
W praktyce, by międzynarodowa umowa ACTA o zwalczaniu podróbek i piractwa weszła w życie w UE, wymagana jest ratyfikacja PE i wszystkich krajów UE - wyjaśnia Komisja Europejska.
Ludzie w maskach a la Guy Fawkes, symbolem ruchu Anonymous
Ludzie w maskach a la Guy Fawkes, symbolem ruchu AnonymousFoto: Wikipedia/CC/Vincent Diamante

 

W paragrafie ACTA dotyczącym ratyfikacji czytamy, że umowa wejdzie w życie 30 dni po "złożeniu szóstego instrumentu ratyfikacyjnego", czyli po ratyfikacji przez sześciu sygnatariuszy umowy. W drugim paragrafie zastrzeżono jednak, że w kolejnych państwach wejdzie w życie, gdy ratyfikują umowę już po tej szóstce. - W praktyce, by ACTA weszła w życie (w UE) wymaga ratyfikacji przez Parlament Europejski i wszystkie kraje UE - wyjaśniły PAP  służby prasowe komisarza ds. handlu.

Parlament Europejski ma głosować swoje stanowisko w sprawie ACTA w połowie roku. Raport w tej sprawie przygotowuje komisja handlu zagranicznego, z roli sprawozdawcy zrezygnował 26 stycznia na znak protestu wobec podpisania ACTA przez UE francuski socjaldemokrata Kader Arif.  Arif ocenił, że ACTA "idzie za daleko", bo może odciąć dostęp do ratujących życie leków generycznych (z których korzystają głównie biedniejsze kraje) i ograniczyć wolność w sieci; podobne zarzuty wobec ACTA mają Zieloni i komuniści w PE. Arif podkreślił też, że chociaż rozmowy w sprawie umowy rozpoczęły się w 2007 r. reprezentujący prawa obywateli PE był odcięty od negocjacji, jak również nie był informowany o stanowisku negocjacyjnym KE i postulatach pozostałych stron.
Na razie nie ma chętnego na następnego sprawozdawcę. Europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg (SLD) mówi, że jeśli nie będzie zdeklarowanego kandydata na sprawozdawcę, zostanie nim szef komisji handlu międzynarodowego. Jest nim Portugalczyk socjalista Vital Moreira, który wskazywał na zalety ACTA takie jak eliminacja niebezpiecznych podróbek np. części do samochodów i lekarstw.

PE już raz wstępnie określił swoje stanowisko w sprawie ACTA pod koniec ubiegłego roku. 24 listopada w głosowaniu przepadła rezolucja odrzucająca ACTA, przeszła rezolucja popierająca umowę, ale z zastrzeżeniami. Jak zaznaczył europoseł Bogusław Sonik (PO) przeszła jedynie dwudziestoma paroma głosami. - Dlatego w procesie ratyfikacyjnym będzie walka o każdego posła i każdy głos - powiedział. Przyznał jednocześnie, że najgorętsze emocje umowa wzbudza w Polsce, "może jeszcze na Słowacji".
Rzecznik KE ds. handlu John Clancy przekonywał niedawno, że obawy aktywistów w sieci są bezpodstawne, a sugerowanie, że ACTA ogranicza swobodę w internecie, jest kłamstwem. Rzecznik zaprzeczył, jakoby społeczność internetowa i PE nie byli konsultowani w trakcie negocjacji porozumienia, przyznał jednak, że tak jak inne międzynarodowe umowy ACTA nie była negocjowana publicznie.

 

PAP agkm

/Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS złożyło wniosek o referendum o ACTA

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 17:13
"Czy jest Pani/Pan za przyjęciem przez Polskę umowy ACTA?" – to pytanie, które według posłów PiS, powinno znaleźć się na karcie głosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za ACTA stoją "prawnicy korporacji". "Twórcy dostają nędzne resztki"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 17:30
Marek Hołyński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego przyznaje, że towarzystwo była przeciw przyjmowaniu ACTA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: co druga osoba nie chce ratyfikacji ACTA

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 21:30
Według respondentów sondażu TNS OBOP dla programu Forum w TVP Info, polski parlament nie powinien przyjąć międzynarodowej umowy ACTA.
rozwiń zwiń