X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień bez łapówki. Polska walczy z korupcją

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 12:49
Polska jest liderem w naszym regionie w walce z korupcją - informują organizatorzy Dnia bez łapówki.
Audio
Dzień bez łapówki. Polska walczy z korupcją
Foto: Glow Images/East News

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

Z danych Transparency International wynika, że w naszym kraju szybko rośnie między innymi społeczne poczucie konieczności walki z korupcją. Bartłomiej Michałowski ze Stowarzyszenia "Normalne Państwo" podkreśla, że wiele jest jeszcze do zrobienia, ale ostatnie lata pozwoliły Polsce opuścić grupę krajów najbardziej zagrożonych korupcją.

- Jesteśmy liderami w Europie Środkowo-Wschodniej, jeśli chodzi o przeciwstawianie się korupcji. Oczywiście do krajów skandynawskich jeszcze nam bardzo daleko - podkreślił Bartołmiej Michałowski.

Maciej Ślusarek ze Stowarzyszenia "Normalne Państwo" dodaje, że obok ścigania korupcji dużo trzeba robić w dziedzinie edukacji. Według niego, dobre wyniki Polski walki z korupcją to wynik uświadomienia Polakom faktu, że korupcja jest zła. Angelika Prokop-Grey absolwentka międzynarodowej Akademii Antykorupcyjnej podkreśla, że każdy z nas może walczyć z korupcją, choćby przez brak akceptacji dla łapówek. Jeżeli zauważymy, że ktoś znajomy na przykład dostaje pracę za łapówkę, może nie powinniśmy być cicho, tylko powiedzieć, że tego nie popieramy.

W rankingu Transparency International Polska plasuje się na 41 miejscu na świecie pod względem dostrzegania korupcji w życiu społecznym ze wskaźnikiem 5,5. Najlepszy wynik w dziesięciostopniowej skali otrzymała Nowa Zelandia - 9,5.

IAR, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kilkanaście zarzutów. Wniosek o areszt wójta

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 17:20
Wiele zarzutów, m.in. związanych z korupcją, usłyszał wójt gminy Lipno (Wielkopolskie) Mariusz H. Prokuratura przesłała do sądu wniosek o jego aresztowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gminna korupcja? Wójt i jego zastępca w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 18:22
Na dwa miesiące sąd rejonowy aresztował w sobotę wójta gminy Lipno (Wielkopolskie) Mariusza H. i jego zastępcę Grzegorza Sz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fiasko "sprawnego państwa". Zawieszenie trzech strategii

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 07:38
Fundacja Batorego alarmuje: po raz pierwszy od lat państwo nie ma spójnego planu przeciwdziałania korupcji.
rozwiń zwiń