Nowak: jest zima, więc... autostrady muszą pękać

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 15:15
Tak miało być: zero tolerancji dla usterek na budowanych autostradach, zdecydowane negocjacje z wykonawcami i wysoka jakość dróg. Jak jest?
Audio
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: slawomirnowak.pl

- Nie będzie kompromisu z jakością. Nie ma takiej ceny, którą zapłacimy za jakość polskich autostrad i dróg. - grzmiał podczas spotkania z dziennikarzami Sławomir Nowak. - W żadnej sytuacji i pod żadną presją, nawet pod presją przejezdności na euro nie ugnę się w imię oczekiwań i roszczeń ze strony wykonawców - dodawał ostro minister transportu.

Tymczasem okazało się, że autostrady A1 i A2 nie przetrzymały zimy i już mają popękaną nawierzchnię. Kiedy dziennikarze zapytali ministra o tę sprawę, ten zaczął wycofywać się z wypowiedzi.

- Tego rodzaje sytuacje mają prawo powstawać. Przy bardzo wysokich amplitudach temperatur powstają tego rodzaju rzeczy - mówił minister transportu podczas spotkania z dziennikarzami. - Mieliśmy do czynienia tej zimy z bardzo wysokimi temperaturami ujemnymi, gdzie w warstwie tej podstawowej nastąpiły pęknięcia - tłumaczył dalej.

Minister Nowak zapewnił, że jeszcze w czwartek pojawi się na odcinku autostrady A2, by sprawdzić, czy pęknięcia mogą wynikać z niedoróbek wykonawców. Jeśli okaże się, że zawinił nadzór, nie będzie obawiał się wyciągnąć surowych konsekwencji - nawet kadrowych.

Sławomir Nowak powiedział też, że wykonawcy mają obowiązek usunąć usterki na budowie autostrad. Dodał, że oczekuje od wykonawców programu naprawczego w tej sprawie.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polskie autostrady donikąd

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 18:10
Kierowcy najlepiej wiedzą, jak jest w Polsce z autostradami. kiedy będzie lepiej? I czy zdążymy na Euro 2012?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zdążymy przed Euro". Minister o autostradach

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 15:11
Na mistrzostwa Euro 2012 nie będą przejezdne odcinki autostrady A1 Toruń - Stryków i A4 Kraków - Rzeszów - zapowiedział minister infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowak: to była głupia wypowiedź. Przepraszam

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:21
Minister infrastruktury przyznaje, że drogi jednak "grają na euro" i zapowiada, że ma plan, który sprawi, że będą przejezdne.
rozwiń zwiń