X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowak: jest zima, więc... autostrady muszą pękać

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 15:15
Tak miało być: zero tolerancji dla usterek na budowanych autostradach, zdecydowane negocjacje z wykonawcami i wysoka jakość dróg. Jak jest?
Audio
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: slawomirnowak.pl

- Nie będzie kompromisu z jakością. Nie ma takiej ceny, którą zapłacimy za jakość polskich autostrad i dróg. - grzmiał podczas spotkania z dziennikarzami Sławomir Nowak. - W żadnej sytuacji i pod żadną presją, nawet pod presją przejezdności na euro nie ugnę się w imię oczekiwań i roszczeń ze strony wykonawców - dodawał ostro minister transportu.

Tymczasem okazało się, że autostrady A1 i A2 nie przetrzymały zimy i już mają popękaną nawierzchnię. Kiedy dziennikarze zapytali ministra o tę sprawę, ten zaczął wycofywać się z wypowiedzi.

- Tego rodzaje sytuacje mają prawo powstawać. Przy bardzo wysokich amplitudach temperatur powstają tego rodzaju rzeczy - mówił minister transportu podczas spotkania z dziennikarzami. - Mieliśmy do czynienia tej zimy z bardzo wysokimi temperaturami ujemnymi, gdzie w warstwie tej podstawowej nastąpiły pęknięcia - tłumaczył dalej.

Minister Nowak zapewnił, że jeszcze w czwartek pojawi się na odcinku autostrady A2, by sprawdzić, czy pęknięcia mogą wynikać z niedoróbek wykonawców. Jeśli okaże się, że zawinił nadzór, nie będzie obawiał się wyciągnąć surowych konsekwencji - nawet kadrowych.

Sławomir Nowak powiedział też, że wykonawcy mają obowiązek usunąć usterki na budowie autostrad. Dodał, że oczekuje od wykonawców programu naprawczego w tej sprawie.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie autostrady donikąd

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 18:10
Kierowcy najlepiej wiedzą, jak jest w Polsce z autostradami. kiedy będzie lepiej? I czy zdążymy na Euro 2012?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zdążymy przed Euro". Minister o autostradach

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 15:11
Na mistrzostwa Euro 2012 nie będą przejezdne odcinki autostrady A1 Toruń - Stryków i A4 Kraków - Rzeszów - zapowiedział minister infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowak: to była głupia wypowiedź. Przepraszam

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:21
Minister infrastruktury przyznaje, że drogi jednak "grają na euro" i zapowiada, że ma plan, który sprawi, że będą przejezdne.
rozwiń zwiń