X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MSZ sprzedaje ambasady, konsulaty i instytuty

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 20:39
Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce w najbliższych miesiącach uzyskać 38 milionów euro ze sprzedaży nieruchomości za granicą.
Audio
Siedziba polskiego MSZ
Siedziba polskiego MSZFoto: Gnesener1900/Wikimedia Commons/CC

Na liście budynków przeznaczonych do sprzedania jest obecnie kilkanaście pozycji. Resort dyplomacji wystawia na sprzedaż m.in. siedziby zlikwidowanych ambasad w stolicach Urugwaju, Wenezueli i Senegalu, budynki byłych konsulatów w Kolonii i Lille czy też dotychczasowe rezydencje w Waszyngtonie i czeskiej Ostrawie. Niektóre z budynków, takie jak oszacowana na 13 mln euro kamienica w Paryżu, znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Na sprzedaż zostaną wystawione także byłe siedziby ambasady w Brukseli i przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej. Obie placówki w przyszłości będą mieścić się w otwartym niedawno budynku niedaleko placu Schumanna.

- W Brukseli posiadamy najnowocześniejszy w Unii Europejskiej budynek biurowy przeznaczony dla potrzeb urzędu państwowego. Musimy go jak najbardziej racjonalnie wykorzystać. Przenosimy tam inne nasze przedstawicielstwa - tłumaczy w rozmowie z Polskim Radiem dyrektor służby zagranicznej MSZ Jarosław Czubiński.

Sprzedaż budynków to efekt reorganizacji polskich placówek. W niektórych miejscach Polska tworzy przedstawicielstwa wraz z innymi krajami Unii, w innych zamyka placówki, bo zmniejszyła się tam liczba Polaków. Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości są przeznaczane na zakup innych i na remonty.

- Są to środki przeznaczone na modernizację i rozwój służby zagranicznej czyli na poprawę warunków reprezentowania Polski - dodaje Jarosław Czubiński.

W najbliższym czasie mają powstać nowe polskie konsulaty m.in. w Doniecku na Ukrainie i w londyńskim City.

IAR,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ogłoszenia o licytacjach nieruchomości w internecie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 11:42
Przewiduje to wprowadzona od piątku nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch Palikota rezygnuje z siedziby przy Rozbrat

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 09:36
- Okazało się, że rozkład tego biura jest mało funkcjonalny. Same małe pomieszczenia, żadnej większej sali konferencyjnej - mówi wiceszef RP Artur Dębski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeprowadzka SLD. Z Rozbrat na Złotą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 19:07
700 m.kw. w centrum Warszawy - tak będzie wyglądać nowa siedziba Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń