Miejskie rowery: jako to działa w Berlinie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 11:28
Wiosną tego roku w Warszawie mają powstać pierwsze stacje miejskich wypożyczalni rowerów. Podobne rozwiązania funkcjonują już na zachodzie Europy, między innymi w Berlinie.
Audio
Rower
RowerFoto: Flickr/simpologist's

Mieszkańcy niemieckiej stolicy mają do dyspozycji 1250 miejskich rowerów, które można wypożyczać i oddawać w 80 samoobsługowych stacjach. Cena zależy od wybranej taryfy. W podstawowej taryfie minuta jazdy kosztuje 8 centów. To niemal 5 euro za godzinę, ale maksymalnie 15 euro za cały dzień. Do tego trzeba doliczyć jednorazową opłatę rejestracyjną. Osoby korzystające z roweru często albo posiadające specjalne karty rabatowe wypożyczają taniej.

Rowery miejskie w Berlinie traktuje się jako uzupełnienie oferty komunikacji publicznej. Korzystają z nich głównie mieszkańcy. Turystom o wiele bardziej opłaca się wynająć rower w jednej z setek prywatnych wypożyczalni. Jest to nie tylko tańsze, ale też o wiele prostsze.

IAR, agkm

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złoty medal dla Polaka za... rower bez łańcucha

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 23:33
Rower bez łańcucha, który składa się w ułamku sekundy czy samobieżny odkurzacz do liści to próbka polskich wynalazków, których autorów nagrodzono na zagranicznych targach i wystawach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła wyprawa. Rowerem i latawcem na biegun!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 19:56
Sto lat po wyprawie kapitana Roberta Scotta, na biegun południowy zmierza brytyjska ekspedycja polarna wyposażona w niezwykłe środki lokomocji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak chce pobić rowerowy rekord świata

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 17:34
Pokonać ponad 2 tysiące schodów najwyższego hotelu na świecie na rowerze w jak najszybszym czasie - to plan rzeszowskiego trialowca Krystiana Herby.
rozwiń zwiń